Český rozhlas má nové posluchače

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Českému rozhlasu se za měsíc březen zvýšila poslechovost
Českému rozhlasu se za měsíc březen zvýšila poslechovost Zdroj: portal.rozhlas.cz
ČR - Březen, měsíc karantény, ale také Českého rozhlasu, který zaznamenal zvýšený zájem o své audio služby. Během minulého měsíce si posluchači na webových stránkách rozhlas.cz a mujrozhlas.cz pustili téměř tři miliony pořadů. Hned po živém vysílání stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus se stala nejvyhledávanějším obsahem na webu mujrozhlas.cz literárně dramatická díla a pořady pro děti.

Přímo na webových stránkách ČRo lidé nejvíce zpětně poslouchali obsah stanice Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Radiožurnál. Oproti tomu v aplikacích Spotify a Apple Podcasts se téměř o třetinu všech poslechů postaral Český rozhlas Radiožurnál společně se stanicí Radio Wave.

Na platformách Spotify, Apple Podcasts a YouTube si uživatelé poslechli přes 4,6 mil. pořadů a velký nárůst v poslechovosti zaznamenalo, i díky své nové mobilní aplikac,i také Rádio Junior. Jejím prostřednictvím si lidé během března pustili dvakrát více audio záznamů než v únoru.

„Českému rozhlasu se daří oslovovat široké publikum i mimo tradiční platformy. Dlouhodobě roste zájem o zpětný poslech obsahu na vyžádání tzv. on demand. A minulý měsíc byl zájem posluchačů rekordní. Lidé si pustili téměř tři miliony audií, a to jak na webu rozhlas.cz a audioportálu mujrozhlas.cz, tak v podcastových aplikacích,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Nejposlouchanějšími pořady na webech ČRo byly Četby na pokračování, Pokračování za chvilku a Host Lucie Výborné. V aplikacích pak měli nejvíce posluchačů Vinohradská 12, také Host Lucie Výborné, Historie českého zločinu, a nebo pořad Buchty.

Velký zájem byl i o rozhlasové pořady, které se v podobě videozáznamu publikují na YouTube. Za rok 2019 měly tyto pořady dohromady 35 milionů zhlédnutí a jenom během minulého měsíce přibyly necelé čtyři miliony.

Během března lákal web ČRo i na řadu speciálních projektů, mezi které patří například Nepovinná četba a Auditorium. Nepovinná četba je sérií předčítání autorských děl i oblíbených knih populárních osobností a autorů. A Auditorium je malá rozhlasová posluchárna, ve které posluchači každý den naleznou jeden klenot z archivu Českého rozhlasu, jenž odkazuje k aktuálnímu tématu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace