Čeští kriminalisté se zúčastnili mezinárodní policejní operace

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Čeští kriminalisté se zúčastnili mezinárodní policejní operace Zdroj: defendia.cz
Evropa - Jednotka Evropské unie pro justiční spolupráci (EUROJUST) spustila v minulém týdnu akci proti obchodu s bílým masem. Do mezinárodní policejní operace se zapojili i kriminalisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ). Eurojust uvedla, že v několika evropských států se nachází až padesát žen, které byly nuceny k prostituci. 

 Akce s krycím názvem COSTA 17 se týkala organizovaného obchodování s lidmi, kuplířství a obchodu s drogami. Eurojust akci spustila 11. prosince, pro účel této akce zároveň zřídila speciální koordinační středisko, které policistům napříč státy nabízelo neustálou analytickou podporu. V Rumunsku, České republice a ve Španělsku policisté zadrželi 14 osob. V rámci jedné z domovních prohlídek nalezli čeští policisté tři ženy, se kterými později provedli výslech. 

Všechny tyto zneužívané ženy pocházely z chudých poměrů. Organizátoři je převáželi do zahraničí s účelem provozování prostituce. Muži, pro které ženy pracovali, je zneužívali, vyhrožovali jim a také jim podávali drogy. Peníze, které z prostituce získali, předávali členům organizované skupiny, ti je odváželi zpět do Rumunska. 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace