Čeští lékaři pomohou v Jordánsku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
V úterý, 11. listopadu, odletěl do jordánské metropole Ammánu první tým českých lékařů, kteří mají za úkol pomoci uprchlým dětem, které byly zasaženy válečným konfliktem v Sýrii. Jde o tým dětských kardiochirurgů z pražské Fakultní nemocnice v Motole. Jejich mise potrvá do čtvrtka, 20. listopadu.

Syrská uprchlická krize je největším problémem tohoto typu za posledních dvacet let. Počet dotčených, kteří hledají útočiště mimo Sýrii, již překročil tři miliony a stále stoupá. Problém se týká zejména Libanonu, Jordánska a Turecka, s kterými Sýrie sousedí. Česká republika podporuje efektivní řešení situace a nabízí podporu v podobě zdravotní péče, kterou nabízí především dětem.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se na webu k události vyjádřil slovy: „Lékařská pomoc válečným uprchlíkům v projektu MEDEVAC je pro Českou republiku tradiční a dlouhodobá. Můžeme být právem hrdí, že máme k dispozici špičkové odborníky, kteří jsou díky svým znalostem a zkušenostem obrovskou pomocí na zahraničních humanitárních misích.“ V práci kardiochirurgů budou koncem listopadu pokračovat další dva týmy specializované na ortopedii a plastickou chirurgii. Tentokrát nepůjde pouze o lékaře z Motola, ale také z Nemocnice na Bulovce.

Zdravotnická akce je pokračováním pomoci uskutečněné v letech 2012 a 2013. V roce 2013 vyslala ČR do jordánského Ammánu lékařský tým, který vyšetřil třicet syrských a jordánských dětí s vrozenými srdečními vadami, šest z nich dokonce na místě operoval. Program MEDEVAC (program humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel) zajišťuje ministerstvo vnitra v úzké spolupráci s ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem zahraničních věcí. Rozpočet této jordánské humanitární mise je přibližně 10 milionů korun.

 

 

Zdroj fotografie: www.godel.se

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace