Classic Prague Awards podruhé ocenil přední české umělce

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Smetanova síň v Obecním domě
Smetanova síň v Obecním domě Zdroj: web classicpraha.cz
Praha – Dvacátý lednový podvečer patřil v Obecním domě předávání cen Classic Prague Awards. Již podruhé se na scéně klasické hudby předávaly ceny, které do té doby neměly na v Česku zastoupení.

Ceny se udělují na základě podání nominačních formulářů, které podávají adepti na ocenění na vlastní náklady. Porotu tvoří pět osobností, které se dlouhodobě pohybují na poli klasické hudby, jsou jimi: sopranistka Gabriela Beňačková, hudební skladatel Jiří Hlaváč, houslový virtuos Václav Hudeček, klavírní virtuos a pedagog Ivan Klánský a hudební skladatel Ondřej Soukup. Ti jsou zároveň předsedy oborových porot v jednotlivých kategoriích Talent roku, Vokální výkon, Solistický výkon a dalších. Předávání cen v přímém přenosu vysílala stanice ČT Art. Za moderátorský pult se postavil ředitel České filharmonie David Mareček.

Pro cenu za mimořádný sólový výkon a interpretaci Koncertu pro klavír a orchestr č. 4 Bohuslava Martinů, který představil na Mezinárodním festivalu v Monte Carlu. Po předání ceny poděkoval svým pedagogům, rodině a své přítelkyni. „Děkuji porotě za udělení ceny Classic Prague Award za sólistický výkon a gratuluji všem dalším vítězům i nominovaným - mohl vyhrát kdokoli z nás,“ napsal na svých sociálních sítích laureát po předávání cen. Dalšími laureátkami byly hráčky na harfu Kateřina Kněžíková a Kateřina Englichová. I tímto oceněním a svou činností pěvně věří, že se harfa a možnost hrát na tento nástroj, přispěje k popularizaci tohoto nástroje mezi potencionálními hráči. Talentem roku se stal tenorista Petr Nekoranec, frekventant v newyorské Metropolitní opeře. „Troufáme si tvrdit, že se nikdy předtím nesešlo tolik významných osobností české klasické hudby na jednom místě. Nesmírně nás to těší a nabíjí energií pro třetí ročník cen Classic Prague Awards, které se už tradičně udělí příští rok 19. ledna opět v Obecním domě,“ uzavírá ředitel soutěže Jiří Besser.

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace