Czech Design Week se již po šesté vrací do Prahy

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vizuál Czech Design Week 2019 designéra Dominika Řezníčka
Vizuál Czech Design Week 2019 designéra Dominika Řezníčka Zdroj: Facebook Czech Design Week
Praha – Přehlídka osobitého designu, opravdovosti a nezávislé scény, kde svůj um může uplatnit naprosto každý, kdo má zápal a kvalitní nápad. To je Czech Design Week, který se bude již po šesté konat od 12. do 15. 12. 2019 v prostorách Kongresového centra Praha, kde otevře dveře všem milovníkům designu.

Tématem letošního Design Week je k příležitosti výročí sametové revoluce „30 let svobody‘‘. Na začátku listopadu byl na Facebooku přehlídky představen vizuál grafického designéra a ilustrátora Dominika Řezníčka. Jak sám popsal, protínající se pruhy ve vizuálu mají několik významů – národní symboly, křižovatku kolejí z Národní třídy či vyslaný signál změn v Československu po listopadu 1989.
Návštěvníky čeká přes 100 vystavovatelů z řad studentů, profesionálů, ale i studií a firem, dále také přednášky, workshopy a zahraniční účast například z Milan Design Week.
Studenti mají na přehlídce znamenité zastoupení. Objeví se například Daniel Skoták, Anna Jožová či Karolína Jeřábková. Daniel, student 3. ročníku produktového designu na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, předvede své nejnovější projekty v čele s modulárním policovým systémem. Anna je studentkou Ateliéru skla pražské UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla, českého sochaře, pedagoga a skláře. Představí hned několik svých kolekcí, například BIGMAC STILL LIFE, kde zvěčnila známý pokrm určený k rychlé konzumaci v hluku a pohybu a udělala z něj zátiší. Karolína studuje design keramiky na UJEP v Ústí nad Labem a na Design Week se chystá se svými Kapslemi – porcelánovým setem pro přípravu filtrované kávy, skládající se z hrnku a dipperu, společně s bambusovým víčkem, které umožňuje vzít si kávu i s sebou.

Vstupenky na přehlídku lze zakoupit skrze portál GoOut. V rámci letošních oslav 30 let svobody mají studenti vstup zcela zdarma.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace