DC odvysílalo první díl seriálu Titans s neslyšícím Chella Man

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Neslyšící aktivista Chella Man je nový Jericho v seriálu Titans
Neslyšící aktivista Chella Man je nový Jericho v seriálu Titans Zdroj: twitter.com/chellamanart
USA - Obsazení Chella Man, neslyšícího umělce a aktivisty z New Yorku, v populární televizní sérii Titans v roli Jericha oznámilo studio DC již v březnu 2019. Na odvysílání jeho debutového dílu si ale fanoušci museli počkat až do 27. září.

Seriál Titans sleduje osudy skupiny mladých superhrdinů ze světa DC Comics. Zmíněná postava Jericho, vlastním jménem Joseph Williams Wilson, není však pro fanoušky žádnou novinkou. Kromě původních komiksů se také objevil například v animovaném seriálu Teen Titans, kde se jeho postava drží stejných charakterových rysů, jako v komiksech – Jericho může ovládnout jakoukoliv bytost pomocí očního kontaktu. Vždy hovoří pouze skrze posedlé, anebo znakovou řečí.

Společné rysy Chella a Jericha zachází ale ještě dál – komiksoví tvůrci Marv Wolfman a George Pérez se svěřili, že při vytváření postavy si zahrávali s myšlenkou představení Jericha jako homosexuála. Marv ale tento nápad smetl ze stolu, jelikož mít citlivou postavu s uměleckou duší a k tomu navíc jinou orientací by podle něj bylo příliš stereotypní.

Chella Man je dvacetiletý čínsko-americký aktivista, herec, model a představitel transgender komunity. Již několik let je velmi aktivní na sociálních sítích Youtube a Twitter, kde se nejdříve dělil se svým obecenstvem o zkušenosti z přechodu z ženského pohlaví na mužské. Například od června 2017 Chella každý týden v rámci živého vysílání ukazoval, jak si píchá injekce testosteronu. „Vím, že spousta z mých sledujících zvažuje přechod na jiné pohlaví. Po prvním odvysílání jsem ale dostal spoustu děkovných zpráv od lidí, kteří nejdříve neměli ani ponětí, jak tento proces vlastně probíhá,‘‘ svěřil se Chella Man v pořadu NowThis. Po obsazení do seriálu Titans spolupracoval také s producentkou a lektorkou americké znakové řeči Catherine MacKinnon, která se již dříve podílela například na seriálu Fargo.

Jericho se ve čtvrtém díle druhé série dohromady objevil pouze pět minut, i přesto se ale strhla vlna pozitivního ohlasu. „Včera jsem viděl nejnovější epizodu Titans a nedokážu ani popsat jak skvělý pocit to je, sledovat na obrazovce postavu s vědomím, že její představitel je transgender jako vy. Obrovskou roli hraje fakt, že do role postavy, která vždy komunikovala skrz znakovou řeč, byl obsazen hluchý herec, který ji sám používá,‘‘ píše na Twitteru uživatel @ph0diax.

„Jeho (Jerichův) upřednostňovaný způsob komunikace je mi velmi blízký. Zřídkakdy jsem se během dospívání setkal s autentickou reprezentací znakové řeči, takže mi tato příležitost rozechvěla srdce. Doufám, že na mě budete pyšní!‘‘ uvedl Chella na sociálních sítích po odvysílání svého debutu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace