DiCaprio se dostal do křížku s indonéskou vládou, kritizoval výrobu palmového oleje

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
DiCaprio se dostal do křížku s indonéskou vládou, kritizoval výrobu palmového oleje Zdroj: Twitter
Jakarta - Oskarový herec Leonardo DiCaprio je známý kromě herectví i svým častým vystupováním za ochranu životního prostředí. Při návštěvě Indonésie kritizoval na sociální síti indonéský průmysl s palmovým olejem, za což mu tamní vláda pohrozila deportací ze země.

Ekonomika Indonésie je výrazně závislá na produkci palmového oleje. Jeho těžba z palem olejných probíhá každodenně po celý rok a podílí se 35 procenty na celkové světové výrobě palmového oleje. Tento průmysl má ničivý dopad na deštné pralesy a živočichy, kteří v nich žijí. DiCapriova nadace Leonardo DiCaprio Foundation se snaží pomáhat s nápravou životního prostředí v oblastech, které průmysl zdevastoval.

„V těchto lesích jsou staré migrační stezky stále užívané posledními stády slonů sumaterských. Expanze plantáží palem olejných je ale rozdělují a klíčové stezky odřezávají, čímž je pro sloní rodiny stále obtížnější hledat zdroje potravy a vody,“ uvedl DiCaprio na sociální síti Instagram.

Generální ředitel indonéského imigračního úřadu Ronny Sompie oznámil, že víza DiCapriovi povolují návštěvu země pouze pro rekreační účely. „Pokud jeho výroky mají diskreditovat vládu a zájmy Indonésie, mohl by být deportován,“ uvedl Sompie. V době, kdy vláda na hercovy výroky reagovala, se už však DiCaprio v zemi nenacházel a vyhnul se tak případné konfrontaci s imigračním úřadem, který situaci dále neřešil.

Produkce palmového oleje rapidně narůstá. Související odlesňování ohrožuje mnoho živočišných druhů a ovlivňuje klima regionů, ve kterých se plantáže budují. Kvůli své nízké ceně se palmový olej hojně používá pro výrobu řady produktů od potravin po kosmetiku. Cena výrobků, které namísto palmového oleje obsahují jiné rostlinné oleje, stále stoupá. Každoročně kvůli obchodu s palmovým olejem zahyne až pět tisíc orangutanů a mnoho jich skončí v rukách nelegálních překupníků. Indonésie se kvůli masivnímu vypalování lesů stala největším producentem emisí na světě.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace