Až padesát rodilých mluvčích bude vyučovat angličtinu v Moravskoslezském kraji

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Kraj přispěje skoro čtyři miliony korun na výuku angličtiny
Kraj přispěje skoro čtyři miliony korun na výuku angličtiny Zdroj: potsdamlibrary.org
Moravskoslezský kraj – Jedna z priorit Moravskoslezského kraje v oblasti vzdělávání je, aby žáci uměli lépe komunikovat v cizí řeči. Kraj tak přispěje téměř 4 miliony korun na výuku cizích jazyků na školách. Projekty jsou nejen pro žáky, ale i pro pedagogy.

Kraj nad rámec svých zákonných povinností například přispívá na zahraniční jazykové pobyty a kurzy studentů a učitelů, financuje výuku cizích jazyků rodilými mluvčími, v odborných školách spustil program YES, I DO a podpořil také projekt na zkvalitnění výuky angličtiny ve zdravotnických školách a další aktivity vedoucí k lepší znalosti cizích jazyků.

"Díky 3,7 milionové dotaci kraje může 48 středních a vyšších škol v regionu zapojit do výuky angličtiny, případně do hodin jiných předmětů, které jsou vyučovány v angličtině, rodilé mluvčí. Jde o pilotní projekt, který jsme spustili v tomto školním roce. Pokud se osvědčí, budeme v něm pokračovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Stanislav Folwarczny.

Také pedagogové mohou využít možnosti vylepšit si své schopnosti v oblasti cizích jazyků a strávit letní prázdniny v zahraničí. 

"Minulý rok se jazykových kurzů ve Velké Británii a v Irsku zúčastnili učitelé z 31 středních škol zřizovaných Moravskoslezským krajem. Mohli si vybrat z 20 jazykových nebo metodických kurzů. Kraj na ně přispěl 940 tisíci korunami. Na letošní prázdniny připravujeme další kurzy opět v Irsku a na Maltě. Ruštináři se budou moci zdokonalovat v ruském jazyce v našem partnerském regionu ve Vologdě. Náklady na tyto kurzy v Rusku se pohybují okolo 250 tisíc korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace