po., 14. listopad 2016 16:55

Djokovič zvítězil v prvním zápase Turnaje mistrů

Novak Djokovič Novak Djokovič Zdroj: oficiální facebook: Novak Djokovič
Londýn - Srbský tenista Novak Djokovič zahájil obhajobu titulu vítězstvím nad nováčkem Dominikem Thiemem z Rakouska.

První set ovšem nevyšel rodákovi z Bělehradu úspěšně. V prodloužené hře podlehl Thiemovi, pro kterého je start v soutěži první zkušeností, v poměru 10:12. „I když jsem prohrál první set, neudělal jsem skoro nic špatně. Dominic hrál výborně," komentoval Srb.

Druhá sada se už vezla na vítězné vlně pro Djokoviče. Po 22 minutách vyhrál 6:0 a udělil soupeři „kanára“. V rozhodujícím dějství si vytvořil dva brejkboly, které Rakušan nedokázal odvrátit. Největší favorit soutěže tak udolal soupeře po 122 minutách poměrem 6:7, 6:0, 6:2.

Pokud by srbský reprezentant dokázal zvítězit i letos, dohnal by Švýcara Rogera Federera, kterému se v závěrečné soutěži ATP World tour podařilo zvítězit již šestkrát. Současně by se  mohl znovu posunout na první místo v žebříčku ATP, kterému nyní vládne britský zástupce Andy Murray.