Dlouhodobá výluka železničního uzlu Pardubice se blíží

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Stanice Pardubice hlavní nádraži
Stanice Pardubice hlavní nádraži Zdroj: Správa železnic
Pardubice - Cestování na hlavním koridoru mezi Prahou a Brnem značně zkomplikuje výluka dopravního uzlu Pardubice. Správa železnic chystá rozsáhlé opravy a modernizaci hlavního nádraží v Pardubicích. Stavební práce se zahájí již v sprnu a potrvají zhruba do října 2024. Celá přestavva se odhadem pohybuje okolo 44 miliard korun. „Tento významný počin je dalším krokem Správy železnic k bezbariérovosti české železnice," vyjádřil se generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

„Přístup na všechna nástupiště zajistíme podchody, které vybavíme eskalátory. O bezbariérový přístup se postarají výtahy v odjezdovém podchodu," řekl Svoboda. 

Počítá s rekontrukcí nástupišť do takové míry, aby splňovala bezbariétový přístup, a s přestavěním podstatné části kolejiště. Správa železnic prodlouží stávající podchody a vybuduje páté, ostrovní nástupiště. Dalšími prvky, které Správa železnic chystá modernizovat, jsou informační systémy pro cestující a různé technologické prvky, napříkad zvýšení průjezdné rychlosti z původních 100 kilometrů v hodině na 160 kilometrů v hodině. 

„Součástí projektu je také propojení přednádražního prostoru a jižní části města Pardubic, které zajistí nová bezbariérová lávka pro pěší," uvedl Svoboda. Lávka má propojit části města oddělené koridorem a spojit je s jinými, připravovanými investičními plány města. Z lávky povedou přístupy na nástupiště. 

V první fázi budou stavbu financovat národní zdroje. Nicméně se očekává, že později na stavbu přispějí evropské fondy. 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace