Dokument o Havlovi bude k vidění na podzim

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Václav Havel
Václav Havel Zdroj: Knihova Václava Havla
Česká republika - Dokumentarista Pavel Jančárek natočil poslední měsíce života Václava Havla. Dokument pojmenoval Tady Havel, slyšíte mě? K vidění bude na podzim.

Pavel Jančárek je český scénárista, dokumentarista a kameraman. V dubnu 2009 dostal od bývalého prezidenta nabídku natočit, podle Havlových slov, zbytek jeho života. Během posledních tří let prezidentova života mohlo tedy vzniknout přes dvě stě hodin materiálu. Ten teď Jančárek zpracovává a za pomoci příspěvků od dobrovolníků vytváří finální verzi. Na webu Hithit se tvůrci snaží vybrat částku milion dvě stě tisíc korun, která je potřebná pro dokončení filmu. V tuto chvíli již přispělo přes devět set lidí celkovou částkou milion padesát tisíc korun. Podle Jančárka charakterizovala vztah s Václavem Havlem naprostá otevřenost a důvěra světové osobnosti k režisérovi a absolutní zodpovědnost tvůrce vůči jeho hrdinovi.

Dokument bude přístupný v době 30. výročí listopadových událostí. První uvedení filmu proběhne online na sítích jako ocenění všech, kteří dokončení filmu podpořili.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace