po., 24. říjen 2016 21:14

Dva obraty viděli diváci v Singapuru

Kuznětsovová si ustřihla cop na kurtu Kuznětsovová si ustřihla cop na kurtu Zdroj: www.isport.cz
Singapur - V pondělí vstoupila do boje na turnaji mistryň Karolína Plíšková a svoje utkání proti Španělce Garbiňe Muguruzaové zvládla po velké bitvě 6-2 6-7(4) a 7-5. Druhý souboj v bílé skupině obstaraly Ruska Světlana Kuzněcovová a Agnieszka Radwaňská. I tam to byl boj ke třem hodinám, ve kterém zvítězila osmá nasazená 7-5 1-6 a 7-5

Česká hráčka svůj první start na závěrečném turnaji pro osm nejlepších hráček roku 2016 proměnila i v první výhru. Nastoupila proti své oblíbené soupeřce, se kterou vyhrála poslední tři utkání. Začala dobře první set, který za 33 minut ovládla poměrem 6-2 a ve druhém už vedla 3-1. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít problémy. Španělská hráčka však potom zlepšila svoji hru, hlavně podání a bekhend. Vývoj utkání úplně otočila. Ve třetím setu vedla už 5-2 a měla k dispozci mečbol. Tenhle míček jakoby rozhodl celé utkání. Plíšková jej odvrátila a od té doby byla ona, kdo diktoval tempo utkání. Získala pět gamů v řadě a zvítězila 7-5. "Bylo to velmi těžké utkání. Byla jsem ve druhém setu blízko výhry, ale ona se zvedla a začala hrát výborně. Přesto jsem pořád věřila, že můžu vyhrát," zhodnotila utkání na dvorci Plíšková.

Druhé utkání mělo velice podobný průběh, ačkoliv pro oko diváka to byl úplně jiný styl tenisu. Delší výměny založené více na obraně a liftovaných úderech narozdíl od souboje Plíškové s Muguruzaovou. Kuzněcovová si svoji účast na turnaji zajistila teprve v sobotu svým triumfem v Moskvě. Za posledních 14 dní to bylo tedy už deváté utkání pro Rusku. To Radwaňská měla deset dní volno a už v singapurské hale několikrát trénovala.

Utkání podle toho také probíhalo. První set získala po boji Kuzněcovová, ale druhý jednoznačně ztratila. Bylo na ní vidět, jak jí docházejí síly a zmizela na několik minut v útrobách stadionu. Třetí set také nezačala nejlépe a polská tenistka ji hned zkraje vzala podání. Potom jednatřicetiletá Ruska udělala něco nevídaného. Požádala rozhodčího o nůžky a ustřihla si kus copu. "Když jsem hrála forhend, tak mi vlasy bouchaly do oka a to mi vadilo. Někdy si musíte ustřihnout vlasy ne pro krásu," řekla o tomto nečekaném momentu Kuzněcovová. A jakoby jí to pomohlo. Sice byla ještě za stavu 2-4 brejk dole a za stavu 4-5 stejně jako Plíšková utekla z mečbolu, ale utkání dovedla do zdárného konce. "Ani jsem nevěděla, kolik vlasů jsem ustřihla. Bylo mi jich potom líto, málem jsem se rozbrečela, protože jsem si říkala: Bože moje vlasy!" svěřila se po utkání Ruska.

Ve středu se právě ona postaví Plíškové a Polka Radwaňská změří síly s Muguruzaovou. V pátek boje v základní skupině skončí posledními zápasy.

"Bylo to velmi těžké utkání. Byla jsem ve druhém setu blízko výhry, jenže ona se zvedla a hrála skvěle. Přesto jsem pořád věřila, že můžu vyhrát.