Festival Ekologické dny opět poučí i pobaví Olomouc

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ekologické dny v Olomouci 21.4.-1.5.
Ekologické dny v Olomouci 21.4.-1.5. Zdroj: kr-olomoucky.cz
Olomouc – 27.ročník Festivalu Ekologické dny odstartuje již v pátek 21. dubna v 9 hodin ráno na Horním náměstí. Jeho náplní bude téma manipulace v přírodě, krajině a společnosti. Ekologické dny Olomouc (EDO) chtějí zvýšit zájem občanů o přírodu a poskytnout jim náměty na jednání, které je k životnímu prostředí šetrnější.

Velký prvomájový Ekojarmark na Horním náměstí se jako každý rok stane vyvrcholením a zároveň i zakončením celého festivalu. K vidění bude přes sto stánků s tradičními řemesly, pro rodiče s dětmi se zahraje divadlo Víti Marčíka a k dispozici budou také hravé dílny, zabývající se problematikou vzniku odpadů a jejich správného třídění. „Jarmark nabídne také netradiční pohledy na Olomouc z výšky, z vody a pohledem lidí bez domova. Jde o oslavu biodiverzity přírody a lidských přístupů k ní. K tomu budou po celý den hrát Tomáš Kočko & ORCHESTR, Žamboši, Marshall Malinovsky, Ivan Hlas Trio, Živé Kvety, Lanugo, Korben Dallas, Luboš Pospíšil £ 5P,“ popisuje Michal Bartoš, ředitel Sluňákova, který festival již 27 let připravuje.

V případě špatného počasí pořadatelé program přesunou do prostor U-klubu. Od pátku do neděle navštíví Olomouc psychiatr Cyril Höschl, filosofové Václav Bělohradský a Zdeněk Kratochvíl, biologové Stanislav Komárek, Jan Zrzavý, David Storch, sociolog Pavel Barša, známý historik a autor Toulek Českou minulostí Petr Hora Horejš a další atraktivní hosté.

„Byl jsem potěšený, že EDO se staly důležitým datem v diářích mnoha nesmírně zajímavých lidí, kteří poutavě představují zvídavým laikům poměrně složité myšlenky. Letos je program besed doslova nabitý a zhodnocuje mnohaleté úsilí,“ říká Michal Bartoš. „Uvědomil jsem si, že letošní téma manipulace bylo s námi vlastně vždy. Festival od počátku staví proti jednoduchým manipulacím pohledy z více úhlů, často protichůdných. Spíše klade otázky, než nabízí odpovědi. Dává přednost světu, který je rozmanitě složitý, ne jednobarevně plochý. Myšlenky jsou nabízeny v kontextech a navíc, našim hostům zpravidla nechybí humor,“ vysvětluje Bartoš.

K EDO se přidává stále více organizací, které nabízejí své vlastní programy – například Dům dětí a mládeže pořádá Den Země v zoo, Technické služby zvou na odbornou konferenci Odpady, v plánu je i fotografická a umělecká dílna a výstavy v Galerii Caesar a Muzeu umění.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace