Festival Meeting Brno láká kulturní rozmanitostí a debatou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Festival zve na bohatý program nejen diskuzí
Festival zve na bohatý program nejen diskuzí Zdroj: FOTO: Facebook Meeting Brno
Brno - Festival Meeting Brno o sobě znovu dává vědět. V průběhu května se uskuteční jeho druhý ročník a stejně jako loni nabídne bohaté kulturní vyžití. Meeting Brno se hlásí k oslavám podpisu Česko-německé deklarace. Návštěvníci se tak mimo jiné mohou těšit i na jedinečné setkání potomků významných židovských rodin, které se podepsaly na historii města.

V období od 19. do 28. května se Brno stane místem diskuze a kulturní osvěty. V rámci festivalu pohovoří odborníci spjati s významnými institucemi. Mezi jmény hostů se objevuje například rezidentní spisovatelka Anne Hahn a renomovaní ekonomové jako Bernhard Scholz nebo Milan Zelený.

Zároveň se dostane i na kreativitu a tvůrčí činnost. Výtvarnice Kateřina Šedá vyzívá muzikanty k účasti na jejím projektu Šalina Music Tour. Ti, kteří osloví ukázkou vlastní tvorby, dostanou příležitost vystoupit s dalšími interprety v tramvaji nebo na pódiu na Moravském náměstí. Šedá usiluje o spojení nejrůznějších hudebních tradic. Společně vystoupí jak domácí, tak zahraniční hudebníci. Uzávěrka přihlášek je do 30. dubna.

Nejzásadnějším momentem celé akce bude bezesporu setkání tří židovských rodin, úzce spjatých s Brnem. Jde o potomky rodů Tugendhatů, Löw - Beerů a Stiassni. Sejít se jich má více než stovka a půjde o první takové setkání v Brně od dob okupace.

Festival razí heslo "jednota v rozmanitosti" a současně nabádá ke spolupráci mezi Evropany. Značného prostoru se v jeho programu dostává především otázce národnostních menšin a dalším společensko-politickým tématům. Ať už z historie nebo ze současnosti. Hlávním námětem loňského ročníku byla zejména migrace. "Meeting Brno se koná každoročně na konci května a nabízí platformu pro setkání zástupců různých názorů, kultur a náboženství," charakterizuje svoje poslání na oficiálních stránkách.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace