Festival ProTibet 2018 aneb Tibetské děti hledají superhrdiny

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Tibetské děti hledají superhrdiny
Tibetské děti hledají superhrdiny Zdroj: www.protibet.cz
Ostrava - Festival ProTibet se letos vrácí do České republiky s podtitulem ,,Tibetské děti hledají superhrdiny". Smyslem letošního ročníku je podpora tibetských dětí, které studují v exilové vesničce Tibetan Homes Foundation. Lidé tak mají možnost děti podpořit v cestě za vzděláním a za jejich lepší budoucností. Mezi městy, ve kterých se festival koná, je také Ostrava. Festival zde můžete navštívit v období od 26. února do 31. března.

Festival nabízí návštěvníkům několik filmových projekcí, besed, přednášek, výstav, literárních čtení nebo workshopů pro školáky. Z filmových dokumentů se příznivci tibetské kultury mohou těšit na Oči pro Tibet nebo Tání v Tibetu. Dokument nahlíží na čínské plány a výstavbu gigantických vodních nádrží na velkých tibetských řekách. Poukazuje na to co se stane s himalajskýcmi ledovci či tibetskými řekami. Přednášky jsou zaměřené na rozvojovou problematiku, seznámení se s životem dětí z vesničky a projekty týkající se vzdělávání nebo lékařské péče.

„Jsme velmi rádi, že jsme do letošního programu opět získali emotivní snímky. Osobně bych divákům doporučila dokument Oči pro Tibet, který ukazuje, že život na střeše světa přináší i jiná úskalí, než o jakých slýcháme v souvislosti s čínskou okupací. Ostré sluneční záření způsobuje oční onemocnění – převážně šedý zákal. Otázkou zůstává, jak se s tím Tibeťané vyrovnávají,“ uvedla Jana Ďásková Neboráková, ředitelka organizace MOST ProTibet.

Motto festivalu je ,,Tibetské děti hledají superhrdiny". „Děti mají své sny a přání, a my jsme rádi, že jim je můžeme pomoci plnit. Samozřejmě na to nejsme sami. Společně s našimi podporovateli v projektu Adopce ProTibet plníme přání pro 450 tibetských dětí. Tyto děti už své superhrdiny našly a my bychom byli rádi, kdyby toto štěstí potkalo i další děti," přiblížil motto Tomáš Přichystal, pořadatel z organizace MOST ProTibet.

ProTibet je mezinárodní festival, který se zaměřuje na podporu tibetských dětí a vzdělávání ve vesničce Tibetan Homes Foundation. Zde se umisťují děti, které uteky z Tibetu za vzděláním. Útočiště zde našlo přes 2500 tibeťanů ve věku od 7 do 17 let. Vesnička se nachází v severní Indii v Mussoorie. Děti se mohou učit všechny předměty, které jsou v souladu s jejich kulturou, včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny. Samotný výtěžek z festivalu poputuje konrétně na podporu této vesničky.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace