Finále Světového poháru v orientačním běhu Česku přineslo dvě zlata a jeden bronz

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Finále Světového poháru 2018 - sprint
Finále Světového poháru 2018 - sprint Zdroj: Foto: Tomáš Bubela
Česká republika - Od prvního říjnového čtvrtka hostilo Česko čtyři dny finále Světového poháru v orientačním běhu. Domácí reprezentanti na něm vybojovali dohromady tři medaile. V celkovém žebříčku Světového poháru se Česká republika za celou sezónu umístila na čtvrté pozici.

Finále Světového poháru odstartovalo vyřazovacím sprintem. Ten z domácích zaběhl nejlépe Vojtěch Král, kdy o tři vteřiny utekl druhému Jonasi Leanderssonovi a o sedm vteřin pak Gustavu Bergmanovi, dvěma švédským závodníkům.

Další cenný kov přidala smíšená štafeta v pátečním sprintu v okolí Petřína. Čtveřice ve složení Jana Knapová, Miloš Nykodým, Vojtěch Král a Tereza Janošíková si doběhla pro třetí příčku redukovaného pořadí, kdy o více než minutu dorazila za třemi švýcarskými a jednou švédskou štafetou. Vzhledem k pravidlu vyškrtnutí skupin stejné národnostní příslušnosti se Česká republika dostala právě na zmiňovanou třetí pozici.

Třetím v pořadí byl závod krátké trati v turnovských skalních formacích. Běžci tuto trať startovali na hradě Valdštejn, aby pokračovali do okolních lesů plných pískovcových skal. Domácím tento terén sednul. Nejlépe pak vítěznému Miloši Nykodýmovi, který skvělým výkonem o 51 vteřin předběhl Švýcara Andrease Kyburze. „V minulosti jsem tady docela trénoval. Vzhledem k tomu terénu bych řekl, že máme oproti zahraničním závodníkům docela výhodu," potvrdil po závodě Miloš Nykodým.

V hodnocení celé série Světového poháru se nejlépe umístilo Švýcarsko, druhé pak Švédsko a třetí pozici zaujala reprezentace Norska. České republice patří úžasná čtvrtá pozice.

Světový pohár v orientačním běhu každoročně pořádá Mezinárodní federace orientačního běhu (IOF). Nejlepší závodníci z celého světa soutěží v sérii závodů a sbírají body do celkového hodnocení.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace