Folklorní festival Strážnice se letos přesouvá do online prostředí

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
ilustrační foto: takzvané krpce
ilustrační foto: takzvané krpce Zdroj: Némethová Štěpánka
Sedmdesátý pátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice bude neobyčejný. S myšlenkou - Když nemůžete být ve Strážnici, může být Strážnice u vás doma - se spolek iFolklór ve spolupráci s Národním ústavem lidové kultury rozhodl uspořádat iFolklórní Strážnici skrze živé vysílání na facebookových stránkách iFolklor.cz a Festival Strážnice. Fanoušci si mohou vyžehlit kroje a sledovat 26. – 28. června online přenos. Poprvé během sedmdesáti pěti leté historie festivalu.

Na nezapomenutelnou atmosféru Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice se mohou návštěvníci těšit opět až v roce 2021. Letos se tradiční slavnosti v zámeckém parku a nedalekém skanzenu neuskuteční.

Milovníci folkloru nepřijdou zkrátka. Z pohodlí domova mohou sledovat živé vysílání, kde se představí osobnosti folklorního světa, soubory, cimbálové muziky a zpěváci a tanečníci. Přátelé a nadšenci jsou vyzváni k tvorbě iFolklorních hnízd. Restaurace, vinárna nebo zahrada jsou ideálním místem pro společné sledování.

Online přenos bude opravdu pestrý. „Zúčastní se ho přes 45 muzik, sborů a souborů z celé ČR i ze zahraničí a jen sobotní program poběží od 9 ráno až do půlnoci. Když jsme si poprvé představili online festival, nečekali jsme, že to bude takhle velké,“ uvádí spolek iFolkor na facebookovém profilu.

V jihomoravské Strážnici se festival konal poprvé v roce 1946. Od začátku měl charakter celonárodních slavností a brzy se přehoupl do mezinárodní kulturní akce. V rámci festivalu se koná soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, který je od roku 2005 zapsán na seznamu UNESCO jako nehmotné dědictví lidstva. Finále soutěže verbířů, tedy tanečníků verbuňku, se bude konat 5.září 2020.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace