Futurismus ovládne festival Academia Film Olomouc

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
52. ročník AFO
52. ročník AFO Zdroj: http://www.afo.cz/
Olomouc - Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc (AFO), který se uskuteční od úterý 25. do neděle 30. dubna, zve všechny zájemce na již 52. ročník jedné z nejvíce navštěvovaných kinematografických přehlídek v České republice. Do tří soutěžních kategorií se tento rok přihlásilo více než 3000 populárně-vědeckých filmů, což je rekordní číslo. Festival navíc nově zavádí česko-slovenskou soutěž.

Některé snímky, například ty z produkce National Geographic nebo HBO, se na festivalu AFO dočkají exkluzivní české premiéry. Filmový festival Univerzity Palackého v Olomouci nevynechá ani dokument Je s námi konec? z produkce oscarového herce Leonarda DiCapria. Návštěvníci se mohou těšit také na televizní sérii Génius, která pojednává o životě Alberta Einstaina, v hlavní roli s legendárním Geoffrey Rushem. Seriál si prošel intenzivním natáčením po celé České republice.

Z 3000 populárně-vědeckých snímků nakonec dramaturgové vybrali 52 filmů, které roztřídili do tří kategorií. Dvacet do mezinárodní soutěže, 16 do česko-slovenské soutěže a 16 do soutěže krátkých filmů.

"Mám radost, že jsme české a slovenské produkce konečně přičlenili do společné soutěže. Chceme zvýšit její kvalitu, ale také silněji propojit slovenské a české vědce a producenty. Nově proto zavádíme česko-slovenskou soutěž, jejímž hlavním rysem je primárně jazyk filmů srozumitelný oběma stranám," uvedl programový ředitel Jakub Ráliš.

Celým festivalem bude provázet ústřední slogan The Future Is Now!, který také popisuje ústřední motiv celého projektu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace