Ostravský Dům umění je opět otevřen, nabídne hned pět výstav

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Původní podoba Domu umění v Ostravě.
Původní podoba Domu umění v Ostravě. Zdroj: wikimedia.com
 Ostrava - Ostravský Dům umění byl po čtyřměsíční nucené rekonstrukci střechy slavnostně znovuotevřen. Památkově chráněný objekt nabídne po odmlce návštěvníkům hned pětici nových výstav.

„Díky rekonstrukci se Dům umění opět přiblížil svému vzhledu z roku 1926, kdy byla budova otevřena. Tehdy byl všem známý výrazný nápis „Dům umění“ umístěný úplně nahoře v průčelí budovy. Nový nápis se tedy vrací na své původní místo, jak ho známe z historických fotografií,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.

Rekonstrukcí střechy a úpravou průčelí budovy ale plány kraje s historickou budovou nekončí. „Dům umění chceme udržovat v reprezentativním stavu, na příští rok je například naplánovaná přestavba vestibulu,“ dodal Curylo.

Ostravský Dům umění tak může opět lákat na svůj pestrý program. Ekologické témata nabídne komiks Rudolfa Sikory Konec světa?!, na zakladatele kubického sochařství Otto Gutfreunda si zase posvítí výstava s názvem Bod zlomu. Zpřístupněny budou i komornější projekty Kříž, nová stálá expozice Domu umění a Výstava jednoho díla ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě.

Nejstarší ostravská galerie patří mezi kulturní dominanty severomoravské metropole, ročně ji navštíví více než 100 tisíc milovníku umění. Její sbírky obsahují přes 23 tisíc uměleckých předmětů, mimo jiné i slavný obraz Judita Gustava Klimta. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace