Hackeři napadli Fakultní nemocnici v Brně. Denně zde doktoři vyšetří přes 20 případů s podezřením na koronavirus

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
FN Brno
FN Brno Zdroj: https://www.fnbrno.cz
Brno - Kybernetický útok na Fakultní nemocnici Brno způsobil výpadek počítačů, základní provoz je však zajištěn. Nemocnice ruší plánované operace. Útok se týká i Dětské nemocnice a porodnice v centru. Po sedmé hodině ráno záchranka zaznamenala také pětiminutový výpadek telefonních linek, zda to souvisí s kybernetickým útokem ještě není známo.

Systémy začaly postupně padat, proto byla nemocnice nucena vypnout všechny počítače. Recepty budou nyní lékaři vypisovat rukou nebo na strojích. Vyšetření a akutní operace stále fungují. Původním plánem byl převoz pacientů s akutními zákroky do jiných nemocnic, nakonec toto opatření však nebylo nutné.

Nemocnice ujišťuje, že i nadále provádí testování odběrů u pacientů s podezřením na koronavirus. Denně shromažďuje odběry asi od 20 lidí, a tak původně chtěla vzorky posílat do ostravské nemocnice. „Kapacita a průchodnost nemocnice je sice omezena, ale vyřešili jsme to odložením plánovaných výkonů,“ uvedl pro server Aktualně.cz ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba.

V Jihomoravském kraji jsou nyní 4 potvrzené případy nákazy koronavirem. Dva lidé jsou v domácí karanténě, jedna žena leží v nemocnici na oddělení infekčních chorob a o čtvrtém informoval informoval v pátek ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace