Hlídání dětí na Dlouhé se setkalo s úspěchem

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Děti si přes den hrají
Děti si přes den hrají Zdroj: Simona Drgová
Základní a mateřská škola Dlouhá 56 v této nelehké době funguje dál, i když v trochu pozměněné podobě. Cirka 50 dětí zde dennodenně hlídají učitelé, asistenti, výchovní poradci i vychovatelky. Služby zatím využili policisté, zdravotníci nebo pracovníci sociálních služeb a městského úřadu.

ZŠ Dlouhá je jednou z 19 škol, které určil hejtman Moravskoslezského kraje. V reakci na výjimečný stav se v půlce března určila zařízení, která budou poskytovat bezplatné hlídání dětí pracovníkům v “první linii.“

Děti se zde sdružují v sedmi skupinách po sedmi dětech a jsou rozděleny podle věku na mladší a starší. Škola v rámci zvýšených hygienických opatření zajistila, aby se děti mezi skupinami nepotkávaly. Hlídání probíhá v hernách školní družiny a v prostorách mateřské školy.

Stravování je pro děti zajištěno, jelikož škola disponuje jídelnou. Stravovací zařízení bylo také jedno z kritérií, proč byla vybrána právě ZŠ Dlouhá. Obědvá se opět po skupinách, aby děti zbytečně nepřišly navzájem do kontaktu. Samozřejmostí je nošení roušek, které si však pracovníci museli zajistit svépomocí.

„Myslím, že je to dobrý nápad, protože děti mají určitý režim. Možnosti hlídání ráda využívám a jsem spokojená. Jako zdravotníci si nemůžeme dovolit zůstat s dětmi doma, je nás málo. Z nakažení máme strach, ale nepřipouštíme si to. Jsem ráda, že je mé dítě mezi dětmi,“ chválí si možnost hlídání paní Simona, jejíž dcera do školy dochází.

Služba funguje už měsíc pro děti od tří do deseti let v pracovní dny od šesti do pěti hodin a potrvá do odvolání. Škola je schopna pojmout na 100 dětí, v případě zájmu se situace řeší přes ředitele školy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace