Irácká vláda zakázala hry Fortnite a PUBG

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo PUBG
Logo PUBG Zdroj: Reuters
Bagdád – Vláda v Iráku se tuto středu rozhodla zakázat populární herní tituly Fortnite a Playerunknown's Battlegrounds (PUBG). Důvodem je údajný negativní vliv na mladší část populace.

„Co získáte tím, že v PUBG zabijete jednu, či dvě osoby? Není to hra o inteligenci, nebo vojenská simulace, která by vás naučila bojovat,“ napsal ve svém dopise pro Iráckou vládu generál milice armády Mahdi Muktada as-Sadr. Ta na něj reagovala velmi rychle a zakázala nejen zmiňované PUBG, ale i jemu podobnou, a ještě populárnější hru Fortnite. Obě tyto hry mají podle tamní vlády velmi negativní vliv na zdraví, kulturu a bezpečí obyvatel.

Podle zpráv od agentury Reuters jsou reakce na toto vládní rozhodnutí vesměs negativní, nicméně nejen kvůli tomu, že si lidé nemohou zahrát Fortnite.  Hlavní důvod je, že jsou lidé nespokojení s postavením priorit, jaké jejich vláda má. Irák má mnoho problémů, které vláda slíbila co nejdříve vyřešit. Mezi ně patří mimo jiné násilnosti sektářských fanatiků a politická nestabilita. Nic z toho se od zasedání parlamentu v září 2018 nevyřešilo. Právě kvůli tomu nabyli obyvatelé Iráku dojmu, že je tamní vláda neschopná řešit opravdu důležité věci.

Irácký zákaz přišel chvíli po zákazu PUBG v Nepálu. Tam si zatím lidé Fortnite stále zahrát mohou.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace