HŘEBČÍN OSTROV USPOŘÁDAL TRADIČNÍ HUBERTOVU JÍZDU

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Svatohubertská jízda v Chlumci nad Cidlinou
Svatohubertská jízda v Chlumci nad Cidlinou Zdroj: Jana Strnadová
Chlumec nad Cidlinou - První listopadovou sobotu se v Chlumci nad Cidlinou na Královehradecku uskutečnila osmá tradiční Hubertova jízda Hřebčína Kněžičky, letos již popáté v areálu Hřebčína Ostrov.

Koňáci nejen z Královehradeckého kraje, ale i z kraje Středočeského a Pardubického se od sobotního rána sjížděli v Chlumci nad Cidlinou do Hřebčína Ostrov, aby se zúčastnili Svatohubertské jízdy pořádané Hřebčínem Kněžičky. Na start dorazilo celkem 15 koní s jezdci a tři kočáry. Zápisné činilo 300 korun.

Po jedenácté hodině, kdy proběhlo slavnostní zahájení v místní jezdecké hale, koně slavnostně vyrazili na trasu. Byla poměrně náročná kvůli nepříznivému podzimnímu počasí a velkému počtu přírodních překážek. 

Na závěr všechny čekalo takzvané “halali“ neboli hon na lišku. Nejrychlejší a nejobratnější jezdec musel při skoku přes poslední překážku chytit ve vzduchu liščí ohon. Cesta trvala bezmála dvě hodiny. I přes náročnost terénu a dva pády se celá akce obešla bez vážnějších zranění. „Byla to velmi příjemná jízda, sice byla pořádná zima, mrholilo, ale nic, co by horký svařák u kamen nespravil,“ zhodnotila Huberta účastnice Martina Saláková Šafková.

Po skončení jízdy jezdce čekalo pohoštění v podobě guláše, grogu, párků a všemožných koláčků. Od sedmi hodin pak všichni mohli přijít na večerní posezení.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace