Hudebníci poděkují vědcům online koncertem

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Hudebníci poděkují vědců tím co umí nejlépe
Hudebníci poděkují vědců tím co umí nejlépe Zdroj: Youtube
Hudebníci vědcům: Člověk, Věda, Umění, Tolerance – tak zní hlavní myšlenka komorního festivalu devíti českých hudebních skupin, které se rozhodly ocenit přínos českých vědců při zvládání pandemie. Děkovný koncert proběhne ve středu 13.května od 16:30 hodin přes živé vysílání na YouTube.

Hlavním hnacím motorem a motivátorem týmu vědců se na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) stal rektor Vojtěch Petráček. Spolu se svými kolegy se celou dobu – od prvního návrhu improvizované masky z pet lahve, po výrobu a distribuci masek, respirátorů a plicních ventilátorů – podílel na vývoji. A právě jejich práci nyní ocení umělci.

Na festivalu vystoupí Ewa Farna, The Atavists, Tam Tam Batucada s Vibrasil Samba Show, Vanua2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi jednotlivými vystoupeními promluví vědci a vedoucí jednotlivých týmů, celým večerem bude provádět sám rektor ČVUT. „Přejeme si, aby se celý svět dozvěděl o tom, jaké máme úžasné vědce a schopné kolegy," řekl Petráček.

Livestream z Lucerna Music Baru bude co nejvíce interaktivní. Diváci vstoupí do autentické virtuální místnosti a hudebníci budou mít možnost opět vidět své publikum díky obrazovkách v baru.

Přenos v češtině i angličtině má za úkol šířit svou myšlenku i ve světě. K dispozici bude na stránkách Českých center v zahraničí, spřátelených univerzit a taky na webu Ministerstva zahraničí.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace