Jaké to je být nevidomý? Přijďte si to vyzkoušet do Kavárny ve tmě

Ohodnoťte tento článek
(7 hlasů)
Logo akce
Logo akce Zdroj: tom-help.com
Olomouc - Kavárna ve tmě je jedinečný projekt, který vznikl za účelem ukázat lidem bez handicapu, jaké to je být celý život slepý, žít ve tmě a přitom zvládat běžné činnosti, jako je například dát si kávu s přáteli. Akce, kterou pořádá organizace Tom Help, se uskuteční ve dnech 3.-6.listopadu v kavárně Fontána ve Smetanových sadech v Olomouci, a už teď máte možnost zarezervovat si místa a zažít tak něco nevídaného.

,,Jednoduše nezapomenutelné, to si budete říkat po návštěvě naší kavárny. Dáváme Vám možnost ocitnout se v kavárně tak, jako byste byli nevidomí. Není nic jednoduchého najít v absolutní tmě své ruce, o šálku nebo sklenici nemluvě," lákají pořadatelé z organizace Tom Help. 

Po příchodu do kavárny Fontána vám bude přidělen jeden z vodičů, který vás dovede ke stolu. Veškerá obsluha bude nevidomá a objednávky budou hostům připravovány v naprosté tmě. Celá návštěva potrvá kolem 30-40 minut. Na začátku dostanete kartičky určené k placení nápojů. Za symbolický poplatek 130 kč přispějete na nevidomé a jinak handicapované, odnesete si památeční hrnek a nevšední zážitek. Pro ty, kteří se chtějí o celé problematice také něco dozvědět, bude přichystána doprovodná místnost, kde si můžete zahrát různé naučné hry nebo se seznámit s pomůckami nezbytnými ke zjednodušení životů nevidomých. 

Cílem neziskové organizace Tom Help je dlouhodobá pomoc handicapovaným osobám a blízkým osobám v jejich okolí. Kavárna ve tmě proběhla během posledního roku již dvakrát v Hranicích na Morav a účast byla obrovská. I v Olomouci se dá očekávat velké množství návštěvníků, na stránce události svou účast potvrdily už čtyři stovky lidí. Pokud chcete nahlédnout na život z jiného úhlu a přitom udělat dobrou věc, přijďte na začátku listopadu podpořit tento dobročinný projekt.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace