Jede vláček kolejáček... o víkendu houkal v uherskohradišťské Redutě

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Jede vláček kolejáček... už po páté v Uherském Hradišti
Jede vláček kolejáček... už po páté v Uherském Hradišti Zdroj: www.kkuh.cz
Uherské Hradiště – Od pátku 27. října do neděle 29. října se uskutečnila v Uherském Hradišti velkolepá podívaná s názvem Jede vláček, kolejáček... V prostorách Reduty na Masarykově náměstí se totiž proháněly desítky nejrůznějších vlakových souprav, na odiv se vystavovaly zmenšeniny nádraží, tunelů, mostů, semaforů, domů a lidí zobrazující různé situace a detaily. Zkrátka skutečný svět podél železničních tratí na Slovácku jenže ve 87x zmenšené podobě.

Na své si přišli malí i velcí nadšenci železnicí, výstava nabídla dvojkolejnou trať s rychlíky, nákladními vagony, parními a dieslovými lokomotivami, ale i s výpravčími a cestujícími, a představila i skutečnou krajinu regionu. Děti si mohly vyzkoušet řídit vlak dálkovým ovládáním a stát se tak na chvíli strojvůdcem.

„Snažíme se, aby vše odpovídalo skutečné realitě a lidé například i v jednotlivých modelech poznávali skutečné vlaky," uvedl za pořadatele Jan Semel pro Slovácký deník.

Vstupné pro dospělé činilo 25 korun a pro děti 15.

„Akci pořádal Klub železničních modelářů Slovácko ve spolupráci s městem a Klubem kultury. Zájemci ji mohli navštívit od pátku 27. října do neděle 29. října vždy mezi devátou a osmnáctou hodinou,“ řekl Milan Jiřikovský, jeden z organizátorů výstavy, řekl pro Přerovský deník.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace