Jelen: Naše nová deska je o koncích a zároveň začátcích

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
To, co nás pojí dohromady, je láska k hudbě.
To, co nás pojí dohromady, je láska k hudbě. Zdroj: Jiří Štarha
České Budějovce - Kapela Jelen odstartovala ve čtvrtek své podzimní turné v Českých Budějovicích. Srdce diváků potěší svou hudbou, emocemi a energií v patnácti dalších městech. Vrcholem bude koncert ve Velkém sále pražské Lucerny 3. prosince.

Svou druhou desku s názvem Vlčí srdce vydala kapela 7. října. Obsahuje 12 písniček v klidném, ale i energickém rytmu, který k Jelenovi zkrátka patří. Kousek jejich obrovské radosti a pozitivní energie, která z nich při vystoupeních přímo sálá, předali na jih Čech. Jejich nevyčerpatelná energie už netrpělivě čeká na další zastávky.

 

Deska je pro mě o návratech ke kořenům, o koncích a nových začátcích. Proto se v písních opakují tradiční motivy jako láska, smrt, cesta. Člověk by neměl zapomínat, odkud přichází," popsal novou desku pro internetový magazín iREPORT.cz frontman kapely, zpěvák a skladatel Jindra Polák.

 

Kapela se nebála nových věcí, a tak na nové desce můžeme například slyšet úvodní píseň Sám sebou, zpívanou trojhlasně bez doprovodu nástrojů. Některé další písně se nesou v klidném žánru. Píseň Klidná jako voda, věnovaná ženám, a ke které vydal Jelen také klip, vypráví o ženské síle a jistotě, kterou můžum ženy dávají. Už zmiňované návraty ke kořenům jsou námětem písně Pohanská. Tato píseň dokazuje, že se kapela nebrání žádnému hudebnímu experimentu. V polovině písně můžeme totiž slyšet ostrou kytarovou vyhrávku, která je trochu, jak to říci, pěst na oko. Do písně i celé desky skvěle zapadá. Rozhodně se ale nová deska neodlišuje od jejich hudebního stylu a první desky. Obsahuje totiž energické písně s názvem Tunel, Jehnědy nebo Už nás nesou, které jsou pro Jelena typické, každý si je zapamatuje a na koncertech s chutí zazpívá. Závěr desky je na říjen možná brzký a neobvyklý, ale pokud se někdo chystá koupit album jako vánoční dárek, alespoň jedna píseň bude tématická. Jmenuje se totiž Vánoční.

 

K Jelenovi už neodmyslitelně patří zpěvačka Kateřina Marie Tichá, která s nimi objíždí všechny koncerty a byla také u celého zrodu kapely. Není tedy výjimkou, že ji uslyšíme i teď. Na desce spolupracovala i další ženská posila původem z Vietnamu, Vu Thao Chi. Ta doprovodí mužský zpěv ve dvou písních. Každý ze členů dal na album něco ze sebe. Vytváří tak dohromady krásný hudební požitek.

 

O jelení koncerty je, jak jinak, velký zájem. Dva koncerty v rámci podzimního turné jsou už vyprodané. V Brně se dokonce musel pro velký zájem přidat další termín. Kapela zahraje převážně písně z nové desky, ale dojde i na starší úspěšné "jelenoviny". Nikdo se tedy nemusí bát, že si nezaskáče a společně nezazpívá: Zabil jsem v lese Jelena." Předskokanem bude zpěvák David Stypka a Bandjeez. Jelen svou hudbou těší stále více posluchačů. Dostává se do popředí známých tuzemských kapel a sklízí tak záslouženě úspěch.
           
           

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace