Smíchovská Eternia zprostředkuje setkání s anarchistickou literaturou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Smíchovská Eternie bude místem 6. Anarchistického festivalu knihy
Smíchovská Eternie bude místem 6. Anarchistického festivalu knihy Zdroj: https://anarchistbookfair.cz/
Praha - V květnu se v hlavním městě sejdou v rámci šestého ročníku Anarchistického festivalu knihy vydavatelé a distributoři ze specifické domáci i zahraniční scény. Setkání oživí přednášky, promítání nebo workshopy.

V sobotu 19. května se po roce v Praze znovu koná Anarchistický festival knihy. Akce se letos přesune z autonomního sociálního centra Kliniky do prostor smíchovské Eternie. 

Festival se distancuje od pouhé prezentace literatury. Hlavní poslání setkání vidí především v propojení lidí podobného ideového smýšlení. „Je především místem setkávání, kde můžete tváří v tvář potkat nejen malé vydavatele a autory, ale i nejrůznější organizace, kolektivy a uskupení z širšího okruhu antiautoritářského hnutí. Místem, kde se lze seznámit s lidmi z masa a kostí a poznat tak organizace a kolektivy jinak, než z prohlášení na webových stránkách," stojí na oficiálních webových stránkách události.

V rámci přednášek dojde například i na uvedení nového vydání knihy syrského spisovatele a novináře Robina Yassina-Kassaba Hořící země: Syřané v revoluci a válce. Filmová projekce zprostředkuje pohled na témata solidárního bydlení v Německu nebo přibliží fungování českých ekologických aktivistů. Program festivalu dále nabízí workshopy a řadu koncertů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace