Divadlem na Šantovce zazní scénické čtení

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Lukáš Hejlík na scéně Divadla na Šantovce
Lukáš Hejlík na scéně Divadla na Šantovce Zdroj: Andrea Simperová (listovani.cz)
Olomouc - Druhý prosincový týden, konkrétně v pondělí, zavítá do Divadla na Šantovce LiStOVáNí, v jehož rámci divadlo přivítá také Lukáše Hejlíka a další herce, kteří se pokusí zábavnou a nevšední formou prezentovat vybranou knížku. 

Projekt LiStOVáNí je cyklus scénického čtení. Každý měsíc se snaží divákům představit aktuální knížku, způsobem, který by měl být atraktivní i pro nepravidelné čtenáře. Jeden z důvodů proč projekt vznikl byl, aby se knížky dostaly více do podvědomí mladých čtenářů.

Jedním z jeho zakladatelů je i Lukáš Hejlík, který je známý nejen jako herec, ale také jako autor jiného originálního projektu - Gastromapa Lukáše Hejlíka. Projekt také podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Jedno divadelní vystoupení na vybranou knížku trvá zhruba hodinu. Herci se za tu dobu snaží přednášet nejen děj, ale také zdůraznit jazyk autora a nastínit atmosféru. Při scénickém čtení používají aktéři rekvizity, kostýmy a hudbu. Divák se od začátku do konce nemá šanci nudit. Projekt působí především v pěti městech: Praha, Brno, Havlíčkův Brod, České Budějovice a Bratislava. Herci s představeními avšak cestují po dalších osmdesáti městech a ročně přehrají kolem tří set divadelních vystoupení. 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace