Koridor opět čelil problémům, železniční trať zůstala neprůjezdná

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Železniční stanice Česká Třebová
Železniční stanice Česká Třebová Zdroj: www.turistika.cz
Česká Třebová – Poslední říjnový den byl všelijaký, pro zaměstnance stanice Česká Třebová byl především náročný a vyčerpávající. V tomto důležitém železničním uzlu, kde se trať rozchází směrem na Olomouc a na Brno, dva vlaky strhly trakční vedení. Cestující dotčeného rychlíku Českých drah a jednotky Leo Express evakuovaly hasičské jednotky. K mimořádné události došlo okolo šesté hodiny ranní, kdy se provoz zcela zastavil. Projíždět s velkými omezeními bylo možno od sedmé hodiny. Vlaky nabíraly zpoždění v řádu minut, některé i hodinové. Pracovníci Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) odstranili potíže zhruba okolo jedné hodiny odpolední.

„V 6:05 došlo ve stanici Česká Třebová ke kolizi sběrače lokomotivy vlaku s trakčním vedením, v důsledku toho byl poškozen sběrač lokomotivy a směrové lano trakčního vedení. Následkem porušení směrového lana došlo k prověšení trakčního vedení nad všemi čtyřmi kolejemi“, řekla pro web zdopravy.cz mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Omezení platila pro oba směry. Cestující jedoucí dálkovými spoji na Brno (vlaky railjet, Metropolitan, atp.) v trase Kolín – Brno hl. n. jeli odklonem přes Havlíčkův Brod. Vlaky nezastavovaly ve stanicích Pardubice a Česká Třebová. Spoje směrem na Olomouc projížděly českotřebovským dopravním nádražím, přes odbočku Zádulka až do Třebovic v Čechách, kde pokračovaly ve své pravidelné jízdě.

Kvůli problémům vznikla i různá opatření, například cestující mohli vystupovat z vlaků pouze určeným vozem na provizorním nástupišti. Výstup a nástup korigovali pracovníci SŽDC. Vybrané spoje nezastavovaly v České Třebové, nýbrž v Dlouhé Třebové. Obslužnost mezi Českou a Dlouhou Třebovou zajišťovaly náhradní motorové jednotky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace