so., 7. leden 2012 12:59

Kvitová s Berdychem se postarali o vítězství na Hopmanově poháru

Češi dnes mohou po osmnácti letech znovu oslavovat vítězství na turnaji Hopmanův pohár, mistroství světa smíšených dvojic. Finále Hopmanova poháru, který se letos konal v australském Perthu, proběhlo dnes 7. ledna od 8 hodin našeho času a utkali se v něm tenisté z České republiky proti Francouzům.

Petra Kvitová a Tomáš Berdych předvedli vynikající výkon, postupně porazili všechny země ze své skupiny – Bulharsko, Dánsko i USA. Oba dokázali vyhrát všechny své dvouhry a dobře se jim vedlo i při smíšených čtyřhrách, kde je porazilo pouze Bulharsko. Petra Kvitová se úspěšně vypořádala i se světovou jedničkou Carolinou Wozniackou, kterou porazila ve třech setech 7:6, 3:6 a 6:4.

Dnešní finále zahájila dvouhra Petry Kvitové a Francouzky Marion Bartoliové, kterou Petra porazila 7:5 a 6:1. Tomáš Berdych si pak zahrál s Richardem Gasquetem a toto velmi napínavé utkání skončilo 7:6, 6:4 pro českého tenistu. Celé finále tak skončilo výhrou České republiky 2:0 na zápasy.

ZDROJE: sport.cz