Lidé se v roce 2024 vrátí na Měsíc, součástí posádky bude poprvé i žena

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo celého projektu Artemis
Logo celého projektu Artemis Zdroj: www.nasa.gov
USA – Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oznámil detaily o návratu na Měsíc. Uskutečnit by se tak měl v roce 2024, součástí posádky bude astronautka, která se stane první ženou na Měsíci. Od posledního přistání mise Apollo 17 v roce 1972 uběhne více než 50 let.

Program Artemis má za cíl výzkum zdrojů, které jsou na Měsíci přístupné a jestli bude možné je využít k případnému životu ve vesmíru. Hlavní myšlenkou mise je připravit se díky poznatkům z povrchu Měsíce a jeho okolí na následné přistání na planetě Mars.

NASA použije k letu nové technologie, vznikne nejsilnější vesmírná raketa na světě – Space Launch System. Mise je rozdělená do tří částí. Artemis I vyletí do vesmíru v roce 2020, jedná se o testovací start bez posádky. V roce 2022 vzlétne Artemis II, další testovací let, kdy bude součástí i posádka. A v roce 2024 se uskuteční finální vzlet Artemis III, který má za cíl přistání na Měsíci.

Mise je pojmenovaná po řecké bohyni lovu a Měsíce Artemis. Logo celého projektu v sobě nese určitou symboliku. Hrot písmene A odkazuje na cestu dál za hranu Měsíce, tedy na další zkoumání vesmíru. Modrý oblouk symbolizuje planetu Zemi a zobrazuje misi z pohledu obyčejných lidí. Zároveň je to luk výše zmíněné bohyně, což ukazuje energii a sílu. Měsíc ztělesňuje cíl této konkrétní mise. Červená trajektorie, která jde zleva doprava, je obráceně než u loga mise Apollo. Tento let totiž umožnily poznatky předešlého projektu, linie zároveň předpovídá cestu na Mars. Souhláska A naznačuje hrot šípu a reprezentuje zahájení mise.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace