Lidé v Moravskoslezském kraji nasbírali přes 11,3 tuny jídla pro chudé, o téměř dvě tuny více než loni

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Do potravinové sbírky se zapojil i náměstek hejtmana Jiří Navrátil
Do potravinové sbírky se zapojil i náměstek hejtmana Jiří Navrátil Zdroj: Facebook Moravskoslezského kraje
Národní potravinová sbírka se tradičně koná u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Sbírku potravinové pomoci podpořili pracovníci ze 114 příspěvkových organizací v Moravskoslezském kraji, kteří nasbírali celkem 11,3 tun potravin. Jde o 1,8 tuny více než v loňském roce. Mezi největší dárce patří zejména Nemocnice Třinec (840 kilogramů), Masarykovo Gymnázium v Příboře (546 kilogramů) a Masarykova střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Opavě (333 kilogramů).

Ostrava - Ruku k dílu přiložili i zaměstnanci moravskoslezského krajského úřadu. „Letos se mezi zaměstnanci krajského úřadu podařilo vybrat zhruba 832 kilogramů potravin, což je o 150 kilo více než v loňském roce. Za osmiletou historii pořádání sbírky je to úctyhodných 3,5 tuny potravin," uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. "Do svízelné životní situace se může dostat každý z nás. Jsem proto velmi rád, že dárců s dobrým srdcem přibývá. Vážím si pomoci všech, kteří se do sbírky zapojují, ať tím, že darují potraviny nebo věnují svůj čas na organizaci celé akce,“ dodal Kotyza.

Jídlo pro děti i seniory

Potraviny dostane Potravinová banka Ostrava, která je poté přerozdělí lidem v nouzi prostřednictvím svých partnerských neziskových organizací. Potraviny tak pomohou například matkám s dětmi, seniorům, lidem bez přístřeší nebo osobám s různým druhem zdravotního postižení.

„Stále jsou v naší zemi lidé, kteří z nejrůznějších důvodů žijí v chudobě a trpí hladověním. Zároveň však spousta jídla končí v popelnicích, přitom ještě není prošlé a mnohým by hlad pomohlo utišit. Jsem rád, že se díky této smysluplné akci, do které se letos zapojil úctyhodný počet úředníků i krajských příspěvkových organizací, daří alespoň částečně vylepšit životní úroveň potřebným lidem,“ řekl k akci v tiskové zprávě náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace