Majetek Stephena Hawkinga se v aukci prodal za více jak jeden milion dolarů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Stephen Hawking
Stephen Hawking Zdroj: Nasa
Neznámý kupec utratil okolo devíti miliónů korun za motorizované kolečkové křeslo fyzika a spisovatele Stephena W. Hawkinga, který zemřel v březnu ve věku 76 let. Křeslo bylo jednou z 22 položek z osobního majetku Hawkinga, které online aukce Christie’s v Londýně nabízela. Ta začala ve středu 31. října a skončila minulý čtvrtek. Všechny položky se prodaly zhruba za 41,5 milionů korun. Staré červené křeslo patnáctinásobně překonalo předpokládaný výtěžek.

Londýn - Červené křeslo používal během 80. a 90 let 20. století a přestal na něm jezdit, když už nedokázal řidit pomocí rukou. Hawking celý život trpěl amyotrofickou laterální sklerózou, kvůli které nakonec nebyl schopný používat své tělo.

Mezi další dražené položky patřila i Hawkingova disertační práce Vlastnosti rozšiřujících se vesmírů, kterou prodali za 17,4 milionů korun nebo i scénář k epizodě seriálu Simpsonových, kde se Hawking objevil.

„Výsledek těchto významných prodejů s více než 400 registrovanými dražiteli z 30 různých zemí ukazuje náklonost a obdiv lidí celého světa k Dr. Hawkingovi,“ prohlásili Thomas Venning, vedoucí oddělení knih a rukopisů v Londýně a James Hyslop, vedoucí oddělení vědy a přírodopisu.

Výnos z kolečkového křesla šel na konto Hawkingovy nadace na výzkum neurodegenerativních onemocnění.

Naposledy upraveno:

Nejnovější od Petr Sněhota

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace