Mezi nejlepší knihovny v České republice patří ta ze Znojemska

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
V knihovně se pořádají různé akce pro mladší
V knihovně se pořádají různé akce pro mladší Zdroj: www.knihovnajevisovice.webk.cz
Znojemsko - V rámci soutěže o nejlepší městskou knihovnu, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků, si jevišovická knihovna po dvou letech vybojovala první místo v kategorii měst do tří tisíc obyvatel. Jinými slovy tedy znovu zazářila.

Vyhodnocení soutěže probíhalo ve dvou kolech. Hodnotilo se v šesti kategoriích podle počtu obyvatel. V první fázi probíhalo hodnocení metodou benchmarkingu, kdy porotci porovnali jednadvacet výkonných ukazatelů, například počet nových přírůstků knihovního fondu, počet registrovaných uživatelů a stanic připojených k internetu. Ve druhé části odborná komise zohledňovala zejména společenské a komunitní působení knihovny, tedy exteriér, interiér, úroveň prostředí a také technickou a sociální základnu. Záměrem soutěže bylo ocenit nejlepší městské knihovny, které provozují města a také je motivovat ke zkvalitnění a rozšíření veřejných knihovnických a informačních služeb.

Ocenění převzali starosta Jevišovic Pavel Málek a knihovnice Zdenka Komrůrková. „Bylo mi velkou ctí znovu převzít ocenění v nádherné Zrcadlové kapli Klementina v Praze. Jsem moc ráda, že komise ocenila právě letošní obnovu interiéru. Tuto změnu velmi kladně vnímají i naši čtenáři. A především právě jim toto ocenění patří nejvíce, protože jsou mi neustálou inspirací a bez nich by byla knihovna jen tělem bez duše," říká knihovnice Zdenka Komůrková.

Městská knihovna Jevišovice se může pyšnit i dalšími oceněními. V roce 2014 získala od brněnské Moravské zemské knihovny ocenění za nadstandardní rozvoj veřejných knihovnických a informačních služeb v obci a za podporu kulturního a společenského života.

V roce 2015 obsadila první místo v soutěži Městská knihovna roku v kategorii do pěti tisíc obyvatel a získala taky zvláštní ocenění za vynikající komunitní a vzdělávací služby. Následující rok obdržela poděkování Městské knihovny Znojmo za vynikající práci v oblasti knihovnictví. V tomtéž roce se knihovnice Zdenka Komůrková stala Knihovnickou osobností Jihomoravského kraje. Toto ocenění získala za mimořádný osobní a tvůrčí přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb a za proměnu knihovny v oblíbené komunitní a společenské centrum.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace