Mikulášské pondělí ve znamení tragédií

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Včera bylo v České republice zaznamenáno pět úmrtí způsobených železniční dopravou. Celkově tak jde již o 201 nehod pro letošní rok. Hlavním důvodem je netrpělivost a nerespektování zákonů. Pokud se bude množství nehod do konce roku zvyšovat stejným tempem jako v posledních dnech, je velice pravděpodobné, že konečný součet překročí zatím nejvyšší počet mrtvých z roku 2006 (209).

V pondělí 5. 12. 2011 krátce po dvanácté hodině přišel o život šestatřicetiletý muž. Tragédie se udála na železničním přejezdu v centru Zlína. Zřejmě se jednalo o sebevraždu, jelikož výstražná světelná signalizace v té době jasně upozorňovala na přijíždějící vlak. Policejní mluvčí uvedla, že podle výpovědí svědků se muž vrhl před vlak úmyslně a ihned svým zraněním podlehl.

Po třinácté hodině srazil vlak jedoucí po trase Olomouc – Brno osobu, která vedla kolo přes chráněný železniční přejezd ve Vranovicích. Jednalo se o muže ve věku sedmdesáti devíti let, který nedbal stažených závor ani výstražných světel. Bohužel okamžitě po střetu zemřel. Škoda způsobená na vlaku činí 50 000 korun.

K další nehodě došlo ve 14:20 v Českých Budějovicích. V kolejišti mimo železniční přechod zemřel neznámý muž poté, co byl sražen vlakem jedoucím do obce Kájov. Proč k neštěstí došlo, policie stále šetří.

Čtvrtou osobou, která včera tragicky zemřela při střetu s vlakem, byl neznámý chodec, který se pohyboval mimo veřejně přístupný prostor kolejiště v Hájích na Slezsku. Jde zatím o dvousté úmrtí na českých železničních tratích za rok 2011.

Po osmnácté hodině usmrtil vlak Express City (Varšava – Vídeň) chodce v Otrokovicích. Totožnost mrtvého zatím nebyla zjištěna. Železniční doprava byla v tomto úseku zhruba na dvě hodiny zastavena.Zdroje:

http://www.pozary.cz/clanek/49534-smrt-na-zeleznicnich-prejezdech-dnes-uz-dvakrat/

http://www.udalosti112.cz/udalosti-dne/pet-mrtvych-chodcu-tragicke-odpoledne-na-prejezdech.html

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/tragedie-na-prejezdu-v-budejovicich-vlak-zabil-chodce.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/155753-cerny-rok-na-kolejich-zemrelo-uz-201-lidi/

http://www.google.cz/search?q=vlak&hl=cs&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=RF7dTsPZI6SO4gSQrKDLAg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBgQ_AUoAQ&biw=1140&bih=533

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace