Minulost se opakuje. Nezapomínejte a bojujte proti antisemitismu

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Davidova hvězda a ostnatý drát symbolizující utrpení obětí holocaustu
Davidova hvězda a ostnatý drát symbolizující utrpení obětí holocaustu Zdroj: individualita.com
Stejně jako v minulých letech, tak i letos si v neděli 27. ledna připomeneme Mezinárodní den památky obětem holocaustu. Tento den poukazuje na hrůznou skutečnost, která postihla v období druhé světové války přibližně šest milionů Židů, přes 200 tisíc Romů, kolem 15 tisíc homosexuálů a mnoho dalších nevinných lidí. K tomuto dni vznikla celosvětová kampaň s názvem We remember, která si dává za cíl povzbuzovat lidi ze všech koutů světa, aby si připomínali holocaust a bojovali proti jeho popírání a antisemitismu. Dále se snaží o co nejvyšší šíření této skutečnosti a předávání informací, a to zejména mladším generacím.

Do kampaně, která letos začala v neděli 6. ledna, se může zapojit každý, komu nejsou tyto události lhostejné, chce prokázat svou podporu a bojovat proti antisemitismu a popírání holocaustu.

Jelikož přeživší holocaustu postupně umírají, antisemitismus a popírání holocaustu je na vzestupu a mladší generace by měly mít o této skutečnosti dostatek kvalitních informací a znova je předávat dál.

Živý přenos v Osvětimi

Všichni, kteří se chtějí této akce zúčastnit, to mohou učinit tak, že si udělají sami nebo s rodinou, přáteli či blízkými fotografii, na které drží list papíru s nápisem "We remember", zveřejní ji na sociální síť Facebook, Instagram nebo Twitter a použijí hashtag #WeRemember, případně tuto fotografii pošlou na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Celá kampaň vyvrcholí živým přenosem všech fotografií v Osvětimi-Březince, a to od čtvrtka 24. do neděle 27. ledna.

Datum mezinárodního dne je pro připomínku obětí vybrané záměrně, z historických důvodů, jelikož 27. ledna 1945 Rudá armáda osvobodila koncentrační tábor Auschwitz-Berkenau (Osvětim-Březinka). Návrh na jeho vyhlášení podaly státy Izrael, USA, Rusko, Kanada a Austrálie a získal podporu u dalších 91 zemí.

Naposledy upraveno:

Média

Kampaň We Remember WorldJewish Congress
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace