Mladá krev a hlad po vítězství, takový je lektvar úspěchu Borussie Dortmund

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Alcacér (vlevo) si připsal již osmý zásah v šestém utkání
Alcacér (vlevo) si připsal již osmý zásah v šestém utkání Zdroj: sport.sky.de
Dortmund - Ten, kdo se díval na sobotní šlágr 11. kola německé Bundesligy, musel mít pocit, že přepnul na kanál, kde hrávají juniorské týmy. Ostře sledovaný zápas mezi Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov skončil nejtěsnější možnou výhrou Dortmundu, který do zápasu vyrukoval s nejmladší obranou v lize a celkovým věkovým průměrem necelých 24 let.

Reusova "školka"

Zatímco bavorský tým přijel do Signal Iduna Parku se zkušenými kavalíry, Dortmund vyslal do boje „školku“ po boku kapitána Marca Reuse. Na stoperském postu se vedle sebe postavili devatenáctiletý francouzský mladík Dan-Axel Zagadou a třiadvacetiletý Manuel Akanji. Jména, která stojí za to si zapamatovat, se objevila i na křídlech. Pod dohledem kapitánské „jedenáctky“ Reuse se na pomezí útoku a zálohy blýskla anglická hvězdička Jadon Sancho (18) a z druhé strany okupoval obranu Bayernu jeho o dva roky starší spoluhráč Jacob Bruun-Larsen. Dortmund má zaděláno na nastupující generaci velmi slušně.

Souboj těchto dvou gigantů je hned po Octoberfestu nejočekávanější kulturní akcí v Německu, není tak divu, že v Signal Iduna Parku v Dortmundu tleskaly plné ochozy. Začátek zápasu byl spíše opatrný, přesto měl více ze hry bavorský velkoklub. Skóre se měnilo až po půlhodině hry, když si na Gnabryho centr naskočil polský striker Robert Lewandowski a překonal domácího Hitze. Otěže hry po inkasovaném gólu převzala Borussia, avšak z vytvořených šancí nedokázala skórovat. Do šaten se šlo za úzkého, jednogólového vedení mnichovského Bayernu.

Do druhého dějství vstoupili lépe aktéři v černožlutém. Ve 49. minutě si kapitán Reus popíchl šikovně míč ve vápně a strážce svatyně hostujícího týmu Manuel Neuer ho stáhl k zemi. Sám faulovaný si vzal penaltu na starost a bezpečně ji proměnil. Skóre na ukazateli se měnilo za pouhé tři minuty a zase v tom měl prsty třicetiletý polský zabiják Lewandowski - 2:1 pro Bayern. Stadion v Dortmundu ožil opět v 67. minutě, když rozvlnil síť Reus a vyrovnal tak v zápase gólový účet svého kamaráda Roberta Lewandoswskiho.

Spasitel Alcacér

Pouhých 13 minut stačilo Pacu Alcacérovi na to, aby se na hřišti porozhlédnul a v 73. minutě vyrukoval s geniálním zakončením samostatného nájezdu. Tento chlapík si tak připsal osmý gól v šestém zápase, což je neuvěřitelné číslo. Ve svém předchozím působišti v FC Barceloně zaznamenal stejný počet branek téměř za dvě sezony.

Závěrečný tlak Bayernu vyústil v gól Lewandowskiho, ale kvůli postavení mimo hru uznaný nebyl. Dortmund tak v derby bral všechny tři body a upevnil si vedoucí pozici v Bundeslize s náskokem čtyř bodů na druhý Moenchengladbach.