MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ INVESTUJE DO OPRAV SILNIC STAMILIONY KORUN

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
V Moravskoslezském kraji putují na opravy silnic stamiliony korun
V Moravskoslezském kraji putují na opravy silnic stamiliony korun Zdroj: ČTK
Moravskoslezský kraj – Třetina cest Moravskoslezského kraje je ve špatném technickém stavu. Na jejich rekonstrukce a modernizace půjde letos přes 800 milionů korun. Největší a nejnákladnější dopravní stavby se týkají krajského města Ostravy.

Správa silnic Moravskoslezského kraje při vyhodnocování technického stavu silnic II. a III. třídy zjistila, že více než třetina cest je v havarijním stavu. Potřebná je také rekonstrukce mostů.

„Letos to bude přes 812 milionů korun, které se nám podařilo získat. Z krajského rozpočtu půjde na dopravní stavby přes 87 milionů korun. Z těchto peněz zaplatíme třeba stavbu kruhových objezdů v Krmelíně, Klimkovicích nebo Ludgeřovicích, protihlukové stěny za 3 miliony a 50 milionů korun dáme za souvislé opravy silnic II. a III. tříd včetně mostů. Z Mostního programu využijeme více než 160 milionů korun a další stovky milionů korun si vyžádají akce spolufinancované z evropských peněz,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Řidiči ale musí počítat s omezením provozu, opravy se neobejdou bez uzavírek a dopravních omezení. Krajský úřad ve spolupráci radnicemi, policií a dalšími partnery dělá maximum pro to, aby dopravní stavby co možná nejméně lidem narušovaly život.

„Přesto to ale bude chtít pevné nervy a emoce na uzdě. Vytvořit harmonogram prací, výluk a uzavírek, který by vyhovoval všem, je v nadlidských silách. Zvlášť, když zákon zakazuje v zastavěných oblastech pracovat v noci. Musíme dodržovat technologické přestávky a další pravidla a nařízení. Ale snažíme se tomu ideálu přiblížit. Komunikujeme s představiteli obcí a měst, budeme se snažit o maximální informovanost občanů, řidičů a návštěvníků, aby doprava v kraji byla co možná plynulá a bez kolizí. Využíváme k tomu sociální sítě, mobilní aplikace, dopravní zpravodajství. Například na Rádiu Dálnice běží specializovaná hlášení jen pro náš kraj, a další komunikační prostředky,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace