Moravskoslezský kraj se připravuje na Světový den zdraví

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo Světové zdravotnické organizace
Logo Světové zdravotnické organizace Zdroj: cs.wikipedia.org
Moravskoslezsko – Hned několik krajských zdravotnických zařízení se v letošním roce připojí ke Světovému dni zdraví, který připadá na čtvrtek 7. dubna. Konkrétně se jedná o Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj, Nemocnici s poliklinikou Havířov, Nemocnici Třinec, Nemocnici ve Frýdku-Místku, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, Slezskou nemocnici v Opavě, Bíloveckou nemocnici a Sanatorium Jablunkov. Celá událost je pak pod patronací Světové zdravotnické organizace (WHO).

Krajská zdravotnická zařízení budou v rámci tohoto dne například nabízet zdarma preventivní vyšetření, poradenství (třeba v oblasti zdravé výživy či odvykání kouření), ukázky první pomoci a řadu dalšího. To vše proto, aby upozornila na důležitost prevence onemocnění. Nabídka těchto aktivit by měla být pestrá, ale ne v každé nemocnici bude program probíhat právě ve čtvrtek. Konkrétní termíny jsou veřejnosti přístupné na webových stránkách jednotlivých zařízení.

Nemocnice na tento den připravují nejen různé akce, ale také změny v nemocniční stravě. Připravovaná jídla se budou inspirovat kuchařkou s názvem „Jak šmakuje Moravskoslezsko.“ Tak se jmenuje i projekt, který se svými partnery už pět let realizuje Moravskoslezský kraj. Cílem projektu je vrátit typické regionální speciality do jídelníčků místního obyvatelstva.

„V nemocnicích budou podávána speciální menu, která pro pacienty a zaměstnance vybrali a připravili kuchaři podle receptů z kuchařek „Jak šmakuje Moravskoslezsko“. Mohou se těšit třeba na Frýdeckou kotletu, Kuřecí prsa na liškách z Beskyd či na Babiččiny jahodové knedlíky. Strava je důležitou součástí léčby, ale hlavně prevence. Měla by být nejenom vyvážená, z kvalitních surovin, ale také chutná,“ dodává k akci Ivan Strachoň, náměstek hejtmana pro investice a cestovní ruch.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace