Aplikační cenrum BALUO otevírá své brány nadčasovým výzkumům

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Exteriéry
Exteriéry Zdroj: Jiří Vrba
Olomouc – Vznikající kampus v Neředíně má od magického data 11.11. opět blíže k aktivní podpoře zdravého životního stylu v mezinárodním měřítku. Před dvěma lety začala výstavba nového aplikačního centra BALUO. Už v počátcích celé výstavby bylo jasné, že se nejedná o žádný bezvýznamný projekt. 

Celé aplikační centrum zaštítěné Univerzitou Palackého v Olomouci se po slavnostním otevření začne specializovat na výzkum zdraví a zdravého životního stylu a převáděním získaných analýz do praxe. „Otevření Aplikačního centra BALUO posouvá možnosti a potenciál vědeckého přístupu ke zdraví a pohybovým aktivitám na zcela novou úroveň. V Olomouci tak vzniká postupně centrum, které nemá ve střední Evropě konkurenci,“ dodává rektor univerzity Jaroslav Miler, který označil BALUO za svou srdeční záležitost.

Celá stavba i rozvoj kampusu v okrajové části Olomouce má mimo jiné snahu oživit její okolí. Neředínské centrum návštěvníkům nabízí širokou paletu sportovních disciplín. Od kolektivních sportů pro zcela individuální a anonymní trénink skýtající výzkumné oblasti a možnost vlastního sledování pokroků i v pohodlí svého domova. „Při vstupu do našeho fitness centra Vám nejdříve provedeme celkovou analýzu těla, společně probereme vize na zlepšení kondice a cílů, následně vše nahrajeme na Váš čipový náramek, který už zajistí při příchodu k našim strojům ten správný progres,“ uvedl před zahajovacím ceremoniálem jeden ze zkušených trenérů z Fakulty tělesné kultury. Nově otevřené centrum je otevřené široké veřejnosti i zaměstnancům různých firem. Zkrátka všem, kterým není lhostejné jejich zdraví a budoucnost jejich těla. V den slavnostního otevření podepsalo vedení centra a univerzity další smlouvu, zahajující další část výstavby fakultního Centra kinantropického výzkumu.

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace