Na Rektorátu Univerzity Palackého zavlála tibetská vlajka

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Vlajka Tibetu na Rektorátu UP
Vlajka Tibetu na Rektorátu UP Zdroj: Jiří Bejček
Olomouc - Olomoucká univerzita se připojila k tichému protestu proti aktuálnímu prohlášení nejvyšších ústavních činitelů ČR. Vyvěšením vlajky Tibetu se zařadila po bok většiny českých vysokých škol. Stanovisko vedení univerzity potvrdil na svém facebookovém profilu i rektor Jaroslav Miller.

„Nehledě na politická hlediska a ekonomické zájmy máme pořád právo se setkávat i hovořit s kýmkoliv, tedy i s dalajlámou,“ zveřejnil dnes dopoledne rektor Jaroslav Miller. Čelo jeho úřadu od 11:55 zdobí vlajka Tibetu. Univerzita Palackého se tak připojila ke skupině českých vysokých škol, které se tímto způsobem rozhodly protestovat proti aktuálnímu prohlášení nejvyšších ústavních činitelů České republiky.

Prezident republiky, předseda senátu, poslanecké sněmovny a premiér včera vydali mimořádné vyjádření. V něm se distancují od aktivit ministra kultury Daniela Hermana a místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, kteří se setkali s duchovním vůdcem dalajlámou v rámci jeho pražské návštěvy. V textu dále stojí, že Česká republika respektuje svrchovanost a územní celistvost Čínské lidové republiky, jejíž součástí je i Tibet.

Vysoké školy proto dnes symbolicky vyvěsily vlajku „za pět minut dvanáct“, aby na toto vyjádření upozornily. „Domnívám se, že překračuje standardní hranice diplomatického protokolu a významně se blíží způsobu, kterým komunikovala možná protektorátní vláda s Berlínem nebo normalizační vláda s Moskvou. Není to podle mého názoru běžný tón v komunikaci suverénního státu s cizí mocností," uvedl rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikoláš Bek.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace