Na Šumpersku děti pomáhaly při silničních kontrolách

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Akce "Jablko nebo citrón"
Akce "Jablko nebo citrón" Zdroj: trnava.dnes24.sk
Šumpersko - Policisté ze Šumperka ve spolupráci se zástupci pobočky Generali Pojišťovny a Krajským koordinátorem společnosti BESIP Charouzem připravili na středu 10. dubna akci s názvem Jablko nebo citron. Jednalo se o preventivně dopravní akci, které se měly možnost zúčastnit také děti ze základní školy v Bušíně a Rapotíně.

Při této akci policisté nejprve provedli běžnou silniční kontrolu a na dětech poté záviselo odměnění řidičů. V případě, že měl řidič vše v pořádku, ho děti odměnily jablkem a případně dalšími připravenými dárky. V opačném případě, tedy když se řidič dopustil jakéhokoli dopravního přestupku, dostal od dětí citron. Během středeční akce děti rozdaly přes 40 jablek, ale také deset citronů.

Cílem této akce bylo připomenout řidičům povinnost bezpečné jízdy. "Důležitým cílem je preventivní působení na samotné řidiče, kteří se v průběhu silniční kontroly setkávají tváří v tvář s těmi nejzranitelnějšími úšastníky silníčního provozu," řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Dalším plusem této akce byla snaha dětem prakticky ukázat, jak probíhá silniční kontrola.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace