Na Wimbledonu zakázali „selfie sticks“

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Britští pořadatelé prestižního tenisového turnaje letos zakázali používání tzv. „selfie sticks“. Fanoušci už dlouhou hůl, s jejíž pomocí fotí sami sebe, nebudou moci používat.

„Společně s dalšími velkými sporty a kulturními událostmi jsme se rozhodli během turnaje užívání selfie sticks zakázat," zní oficiální prohlášení pořadatelů. Mluvčí klubu odůvodnil zákaz tím, že pořizování portrétů takovým zařízením je ostatním hostům na obtíž a zároveň nijak nesouvisí s diváckým prožitkem na turnaji.

Na dlouhou hůl uživatelé připínají své telefony nebo fotoaparáty, aby si mohli pořídit vlastní portrét – „selfie“. Rozhodnutí pořadatelů vyvolalo na sociálních sítích negativní i pozitivní ohlasy. Tento zákaz funguje na mnoha sportovištích, a dokonce i v muzeích po celém světě. Používání selfie sticks už je zakázáno ve Versaillském paláci v Paříži, v Koloseu v Římě, nebo například v řadě muzeí ve Spojených státech. Minulý měsíc také přidala tyto pomůcky do seznamu zakázaných předmětů britská Národní galerie na Trafalgarském náměstí v Londýně. Hole na focení jsou tady teď zakázané stejně jako stativy k fotoaparátům.

Zdroj fotografie zde.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace