Sauna, kam se chodí za kulturou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
sauna nuuk
sauna nuuk Zdroj: kudyznudy.cz
Nevšední sauna, kterou člověk hledá spíše v severských zemí, se nachází na louce u labské zátočiny v Hradci Králové. Sen dvou mladých kreativních holek Natálie Barcalové a Anety Kohoutové se tak splnil.

Projekt, jež se příznačně jmenuje NUUK neboli dánsky dobrá naděje, vznikl před více než dvěma lety. Natálie a Aneta spolu už delší dobu chtěly podniknout neobvyklou věc pro zvelebení veřejného a kulturního prostoru v Hradci Králové. Hledaly ideální prostor, kde by mohly uplatnit všechny své nápady. „Hlavní myšlenka přišla v lesní sauně ve Vantae nedaleko Helsinek, kde jsme se v ručníku u jezera s úplně rudými nohami a pocitem chladu po celém těle, ale nadmíru spokojené, saunily," říká jedna z autorek.

Hlavním rozdílem oproti klasickým saunám, které známe z wellness center je, že NUUK funguje na komunitní bázi. Ke vzniku přispěla pracovní zkušenost ve Finsku a Švédsku, kde je tento druh saun spoustu let zaběhlý. S pomocí pár kamarádů Aneta s Natálií postavily maringotku, která slouží jako převlékárna, osvěžovna i odpočívárna zároveň. Postupem času si prostor našel své nadšence, kteří saunu pravidelně navštěvují a snaží se svým dílem přispět k jejímu rozvoji.

Aneta a Natálie využily potenciálu prostoru a začaly zde pořádat různé kulturní akce, ať už luční přespávačku za zvuků ambientní muziky nebo ztřeštěný koncert krále disco science fiction Ventolina. V říjnu by tu měl například vystoupit Tomáš Palucha se svým loděnickým setem, v listopadu do labské zátočiny zavítá Jaroslav Rudiš s autorským čtením svých novotin.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace