Národní muzeum se znovu otevřelo. Budovu rozzářil videomapping

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Videomapping promítaný na Národním muzeu.
Videomapping promítaný na Národním muzeu. Zdroj: www.tyden.cz
  Praha - Národní muzeum v Praze se po více než třech letech dočkalo svého slavnostního otevření. Postaral se o to ředitel muzea Michal Lukeš. Události se zúčastnil prezident republiky Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a mimo jiné i slovenský premiér Peter Pellegrini. Muzeum "pokřtil" videomapping Československé a České republiky, který zcela zaplnil Václavské náměstí.

Národní muzeum se otevřelo více než po třech letech rekonstrukce. ,,Jedná se o nejsložitější a největší stavbu moderní České republiky. Budova prošla kompletní rekonstrukcí včetně technologií, rozvodů i výtahů, protože byla v havarijním stavu. Je to národní kulturní památka a potkávají se zde desítky profesí," řekl ředitel muzea Michal Lukeš pro idnes.cz. V Pantheonu Národního muzea začala hrát česká i slovenská hymna, které zahájily otevření budovy. 

Na fasádě muzea se promítal videomapping zásadních mezníků obou republik, který přilákal nespočet diváků. Proběhly celkem dvě projekce, jedna ve 20 hodin a druhá o hodinu později. Desetiminutové video občanům připomnělo válečné roky, podnikatelský a kulturní rozkvět první republiky, olympijské zlato z Nagana, nebo také let československého kosmonauta. Zapomenout se nemohlo na okupaci sovětských vojsk v roce 1968, normalizaci a samozřejmě na události roku 1989. Na konci promítání se objevila oživlá fotka Tomáše Garrigua Masaryka se slovy: ,,Budu vás ještě chvíli sledovat!"

Muzeum bude do konce roku zdarma a návštěvníci se tak budou moci přijít podívat na Česko-slovenskou / Slovensko-českou výstavu, která znázorňuje okamžiky z 20. století v tehdejší republice. Jsou v ní mimo jiné zaznamenané důležité dokumenty, jako je například Mnichovská dohoda. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace