Návštěvníci mají poslední možnost navštívit Strašidelné sklepení zlínského zámku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Strašidelné sklepení
Strašidelné sklepení Zdroj: Inspirace Zlín - Strašidelné sklepení zlínského zámku. Facebook.com
Zlín - Už měsíc lidé mohou navštívit výstavu Strašidelného sklepení na zámku Zlín. Výstava bude brzy končit, zbývá jen posledních pár dní. Výstava začínala prvního února a bude končit už příští sobotu. Probíhá všední dny a víkendy, vždy od deseti do 17 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na tematická místa zaměřená na upíry, vlkodlaky, Čachtickou paní, Drákulu a mnoho dalšího. Na výstavě se mohou dozvědět o zlínských pověstech a bájných bytostech, například o zlínském vodníkovi. „Část věnovaná zlínským pověstem láká milovníky historie,“ říká Věra Stojarová, organizátorka výstavy a předsedkyně společnosti Inspirace Zlín.

Návštěvnost je nejvyšší o víkendu, kdy sem přichází jak rodiny s dětmi, tak i dospělí a senioři. Vstupné je pro všechny jednotné, stojí padesát korun. „Návštěvnost nás mile překvapila, jde vidět, že se lidé rádi bojí. Upírské téma nám spíše přijde jako pohádka, ale po přečtení textů na výstavě až zamrazí, jaká tato hysterie v Evropě byla a lidé na upíry opravdu věřili. Tuto hysterii zarazila až Marie Terezie,“ uvádí Věra Stojarová. Pokud se chcete o upírech dozvědět více, přijďte se pobavit a vzdělat na zlínskou výstavu.

Sklepení zlínského zámku je zajímavé samo o sobě a Věra Stojarová dále uvádí, že je veřejnosti běžně nepřístupné. Při prohlídce si tedy návštěvníci mohou prohlédnout jak sklepení, tak i nejstarší dochovanou část zlínského zámku - kamenný portál. Ten je plný tajemných pověstí. A co víc, možná lze narazit i na živá strašidla, která se na výstavě zjevila už dvakrát. V doprovodném programu se objevilo sekání ruky katem, krvavý nápoj od komtesy, elixíry od hraběnky, pančování piva nebo šílený hráč na housle.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace