Největší přesun amerických vojáků do Evropy za poslední čtvrtstoletí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek Zdroj: istock
USA - Až 20 tisíc vojáků včetně techniky se v rámci cvičení NATO s názvem Defender Europe 20 přesune do východní Evropy, především do Polska, Pobaltí a do Gruzie. Podle velení amerických jednotek v Evropě má akce posílit jednotu a spolupráci mezi jednotlivými státy a ukázat připravenost armád členů NATO. 

Cvičení se zúčastní přes 15 členských států a také přílušníci finských a gruzínských armád. Kromě již zmíněných se na cvičení bude podílet i devět tisíc amerických vojáků umístěných po Evropě. „Toto cvičení není odpovědí ani výzvou pro žádnou zemi," uvedl americký generál Sean Bernabe. 

Přesun jednotek začně v únoru příštího roku a má za úkol prověřit dopravu mezi Spojenými státy a Evropou a posléze také rychlost přesunu jednotek a materiálu po Evropě. Cvičení bude probíhat především během dubna a května. Poté se americký dvaceti tisícový kontingent vrací zpět do USA a bude se připravovat na další cvičení a mise. 

Cvičení jako tato probíhala i během tzv. studené války, kdy cílem byla připravenost na konflikt s vojsky Varšavské smlouvy, potažmo Sovětského svazu. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace