Obchodní dům ve Zlíně získá novou podobu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Obchodní dům Prior v rekonstrukci
Obchodní dům Prior v rekonstrukci Zdroj: Nikola Bajerová
Zlín - Již v červenci tohoto roku byla ve Zlíně zahájena rozsáhlá rekonstrukce obchodního domu Prior. Budově typické baťovské funkcionalistické architektury přímo v srdci Zlína vrátí její jedinečný původní vzhled. Oprava by měla trvat zhruba do poloviny roku 2018.

Celá rekonstrukce obchodního domu výrazně změní jeho stávající koncepci. Obchodní prostory byly před přestavbou soustředěny do šesti podlaží. Ve zrekonstruované budově se však budou nacházet v prvním a druhém poschodí. Zde budou moc návštěvníci využít k nákupům drogerie, lékárnu, potraviny či květiny. Milovníci gastronomie zase potěší restaurace a kavárny s venkovními zahrádkami.

Třetí až šesté patro pak budou sloužit jako kancelářské a jednací místnosti. V sedmém až desátém poschodí se bude nacházet čtyřhvězdičkový SPA hotel s celkem 72 pokoji a 144 lůžky. Součástí bude i wellness, fitness centrum a fine dining restaurace pro 76 osob.

Budova obchodního dmu, Zlíňanům známého také pod názvem Prior, byla postavena v roce 1932 podle návrhu dvorního baťovského architekta Lydie Gahury. Obchodní dům se po svém dokončení stal pro zlínské obyvatele živým místem, kde trávili svůj čas nejen návštěvou tovární jídelny, ale i nakupováním a to v duchu nejmodernějších trendů. Obchodní dům byl například prvním v republice, který zavedl jezdící schody. Převratnou novinkou byl také samoobslužný prodej. K prvním rekonstrukcím budovy došlo již v 70. letech minulého století, ale opraveno bylo pouze členění oken. Příští rok se však obyvatelé Zlína mohou těšit na zbrusu nový obchodní dům.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace