Olomouc se stala domovem nejlepší restaurace v Česku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Prvním místem se může pyšnit olomoucká restaurace Entrée
Prvním místem se může pyšnit olomoucká restaurace Entrée Zdroj: http://www.entree-restaurant.cz/galerie.html
Olomouc - Anketu Maurerův výběr Grand Restaurant letos vyhrála olomoucká restaurace Entrée v čele se šéfkuchařem Přemkem Forejtem. Podařilo se ji tak pokořit věhlasnou pražskou restauraci Radisson Blu Alcron ve které vaří šéfkuchař Roman Paulus.

Do dvanáctého ročníku ankety se zapojilo přes 900 restaurací, které postupně navštívili tzv. „tajní“ komisaři. Ti měli za úkol nejenom hodnotit kvalitu jídla, ale také vzhled interiéru. "Na hodnocení nejlepších restaurací je potřeba vnímat, že jde o porovnání známek za jídlo plus za obsluhu plus za interiér. To znamená, že podnik, který je desátý v absolutním hodnocení, tak je třeba pátý v samostatné kategorii jídlo, protože mu jeho pozici 'pokazila' obsluha nebo ztratil pár bodů v kategorii interiér, ale jídlo má perfektní," uvedl Pavel Maurer (zdroj: byznys.ihned.cz). Vyhlášení celé ankety pak proběhlo ve čtvrtek 30. listopadu. 

O tom že ve vítězné restauraci vaří šéfkuchař, který je špička ve svém oboru není pochyb. Dříve vařil např. v londýnské michelinské restauraci L'Autre Pied nebo v brněnské KOISHI fish & sushi. Druhou příčku obsadila pražská restaurace Radisson Blu Alcron ve které připravuje jídla michelinský šéfkuchař Roman Paulus. Třetí pozice pak patří restauraci Terasa u Zlaté studně s kuchařem Pavlem Sapíkem.

Nejlépe z mimopražských restaurací se umístil na čtvrtém místě Miura hotel z Čeladné, šestou příčku pak obsadil brněnský Pavillon.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace